Ogłoszenia 10.02.2019

„Pójdźcie za Mną, a uczynię was rybakami ludzi.”

(Mt 4, 19)

5.    N I E D Z I E L A   Z W Y K Ł A

 

1. Z kalendarza liturgicznego:

–  W poniedziałek, 11 lutego, przypada wspomnienie NMP z Lourdes i XXVII Światowy Dzień Chorego. Z tej racji zapraszamy chorych oraz wszystkie osoby w podeszłym wieku, na Mszę św. o godz. 18.00 z wystawieniem Najświętszego Sakramentu i tzw. błogosławieństwem lourdzkim. Podczas Mszy św. będzie udzielany sakrament namaszczenia chorych. Mogą do niego przystąpić nie tylko chorzy, ale także osoby starsze. Warunkiem jest pozostawanie w stanie łaski uświęcającej, stąd możliwość spowiedzi od godz. 17.30. Bardzo prosimy, aby osoby przystępujące do sakramentu namaszczenia chorych przyniosły ze sobą karteczkę z wypisanym imieniem, nazwiskiem i adresem.

– W czwartek przypada święto Świętych Cyryla, mnicha, i Metodego, biskupa, patronów Europy. O godz. 17.00 cotygodniowa adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwy za wstawiennictwem bł. Hanny Chrzanowskiej.

2. Spotkanie zespołu charytatywnego odbędzie się w najbliższy czwartek i rozpocznie Mszą św. wieczorną.

3. Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z klasy VIII odbędzie się w najbliższy wtorek o godz. 19.00.

4. Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z klasy III gimnazjum odbędzie się w niedzielę 17 lutego. Rozpocznie się ono Mszą św. o godz. 9.30. Po niej spotkanie w salce w budynku wikarówki.

5. Ostatnie spotkanie w ramach kursu opieki nad osobą obłożnie chorą odbędzie się w najbliższą sobotę, 16 lutego, w sali w piwnicach plebanii wyjątkowo o godz. 15.00.

6. Polecamy prasę katolicką, która jest do nabycia w zakrystii a w tygodniu w kancelarii parafialnej.

7. Dziękujemy za ofiary na naszą świątynię oraz na potrzeby duchowe i materialne całej wspólnoty parafialnej. Szczególne podziękowanie kierujemy do osób, które swoimi ofiarami wspierają konieczne prace remontowo-inwestycyjne. W ubiegłym tygodniu zainstalowaliśmy w kościele dodatkową nagrzewnicę tak, aby w razie potrzeby można było uzyskać większą moc grzewczą. W trosce o bezpieczeństwo kościoła, który teraz jest otwarty przez cały dzień, założyliśmy monitoring. Całkowity koszt wspomnianych inwestycji to 15 000 zł.

8. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli:

+ Julia MALINA

+ Jacek MALISZCZAK

Polećmy ich miłosierdziu Bożemu we wspólnej modlitwie – Wieczne odpoczywanie…

 

Życzymy błogosławionej niedzieli

oraz opieki świętych patronów dla solenizantów nadchodzącego tygodnia