Ogłoszenia 17.02.2019

„Cieszcie się i radujcie, bo wielka jest wasza nagroda w niebie.”

(Łk 6, 23ab)

  1. N I E D Z I E L A Z W Y K Ł A

 

1. Z kalendarza liturgicznego:

– w poniedziałek podczas Mszy św. wieczornej modlitwy za przyczyną św. Mikołaja, bpa;

– w środę o godz. 18.00 nowenna do MB Nieustającej Pomocy;

– w czwartek o godz. 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwy za wstawiennictwem bł. Hanny Chrzanowskiej;

– w piątek przypada święto Katedry św. Piotra, Apostoła;

– w sobotę wspomnienie św. Polikarpa, biskupa i męczennika.

2. Działająca przy naszej parafii wspólnota neokatechumenalna zaprasza na cykl katechez, które będą się odbywać w środy i piątki po Mszach św. wieczornych, początkowo w kościele, a w kolejnych tygodniach w sali w piwnicach plebanii. Katechezy rozpoczną się 20 lutego i potrwają do 3 kwietnia.

3. Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania „grupy starszej” odbędzie się w niedzielę 24 lutego. Rozpocznie się ono Mszą św. o godz. 9.30. Po niej spotkanie w salce w budynku wikarówki.

4. Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 3, mieszcząca się przy ul. Topolowej 22 przyjmuje zapisy do klasy I i Oddziału Przedszkolnego dla pięciolatków i sześciolatków na rok szkolny 2019/2020 codziennie w godzinach 7.00-14.30. Jednocześnie Dyrekcja Szkoły zaprasza na dzień otwarty 27 lutego o godz. 16.30.

5. Polecamy prasę katolicką, która jest do nabycia w zakrystii a w tygodniu w kancelarii parafialnej.

6. Dziękujemy za ofiary na naszą świątynię oraz na potrzeby duchowe i materialne całej wspólnoty parafialnej. Szczególne podziękowanie kierujemy do osób, które swoimi ofiarami wspierają konieczne prace remontowo-inwestycyjne.

7. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli:

+ Władysława TOMASZEWSKA

+ Tadeusz KIC

+ Jerzy GINALSKI

Polećmy ich miłosierdziu Bożemu we wspólnej modlitwie – Wieczne odpoczywanie…

Życzymy błogosławionej niedzieli

oraz opieki świętych patronów dla solenizantów nadchodzącego tygodnia