Ogłoszenia 24.02.2019

„Daję wam przykazanie nowe, abyście się wzajemnie miłowali, tak jak Ja was umiłowałem.”

(J 13, 34)

7.    N I E D Z I E L A   Z W Y K Ł A

 

1. Z kalendarza liturgicznego:

– w poniedziałek podczas Mszy św. wieczornej modlitwy za przyczyną św. Mikołaja, bpa;

– we wtorek 26 lutego o godz. 6.30 Msza św. w intencji ks. Mirosława Smyraka z okazji imienin- Solenizantowi już dziś składamy najlepsze życzenia;

– w środę o godz. 18.00 nowenna do MB Nieustającej Pomocy;

– w czwartek 28 lutego o godz. 18.00 Msza św. za wstawiennictwem i przy relikwiach bł. Hanny Chrzanowskiej – intencje można składać w zakrystii; Mszę św. poprzedzi godzinna adoracja Najświętszego Sakramentu;

– w tym tygodniu przypada I piątek i I sobota miesiąca. W piątek dodatkowa Msza św. dla dzieci o godz. 17.00; możliwość spowiedzi rano od 6.30 do 7.10 i dodatkowo od 16.30. Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa po Mszy św. o godz. 18.00.

W sobotę po Mszy św. o godz. 6.30 modlitwy w intencji matek oczekujących potomstwa i nienarodzonych dzieci, których życie jest zagrożone. Nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi o godz. 7.15. Odwiedziny chorych w sobotę od godz. 8.30.

W przyszłą niedzielę zmianka tajemnic różańcowych po Mszy św. o godz. 8.00; Msza św. w intencji małżeństw o godz. 15.00; adoracja Najświętszego Sakramentu prowadzona przez wspólnoty parafialne po Mszy św. o godz. 19.00.

2. W ramach 40-godzinnego nabożeństwa przed Wielkim Postem zachęcamy do indywidualnej adoracji Najświętszego Sakramentu w trzech kolejnych dniach poprzedzających Środę Popielcową, a więc od najbliższej niedzieli od 16.00 do 18.30. Celem tego nabożeństwa, odprawianego w Kościele od przeszło 400. lat, jest przebłaganie Jezusa ukrytego pod postacią chleba, za zaniedbania i zniewagi, jakich w tej tajemnicy doznaje, za znieważanie Go ciężkimi grzechami.

3. Katolickie Stowarzyszenie Pielęgniarek i Położnych Polskich zaprasza na wykład Pana Profesora Dariusza Adamka zatytułowany: „Nowotwór mózgu – największe wyzwanie współczesnej onkologii”. Wykład odbędzie się w czwartek 28 lutego po Mszy św. wieczornej w sali budynku parafialnego.

4. Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z klasy VIII odbędzie się we wtorek 26 lutego o godz. 19.00.

5.  Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z klasy VII odbędzie się w piątek 1 marca. Rozpocznie się ono Mszą św. o godz. 18.00.

6. Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z klasy III gimnazjum odbędzie się w niedzielę 3 marca. Rozpocznie się ono Mszą św. o godz. 9.30. Po niej spotkanie w salce w budynku wikarówki.

7. Dziękujemy za ofiary na naszą świątynię oraz na potrzeby duchowe i materialne całej wspólnoty parafialnej. W przyszłą niedzielę odbędzie się zbiórka do puszek z przeznaczeniem na działalność wspólnoty „Chleb życia”. Okolicznościowe kazania wygłosi kapelan, ks. Jacek Krzemień.

8. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odszedł:

+ Ryszard MUCHA

Polećmy go miłosierdziu Bożemu we wspólnej modlitwie – Wieczne odpoczywanie…

Życzymy błogosławionej niedzieli

oraz opieki świętych patronów dla solenizantów nadchodzącego tygodnia