Ogłoszenia 3.03.2019

„Jawicie się jako źródło światła w świecie, trzymając się mocno Słowa Życia.”

(Flp 2, 15d. 16a)

 

8.    N I E D Z I E L A   Z W Y K Ł A

1. Dziś rozpoczynamy w Kościele Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu i wyzwolenie z innych nałogów. W ramach 40-godzinnego nabożeństwa przed Wielkim Postem zachęcamy do indywidualnej adoracji Najświętszego Sakramentu, który będzie wystawiony dziś od godz. 16.00 do 18.30, natomiast w poniedziałek i wtorek od godz. od 15.00 do 18.00. Szczegóły w marcowym biuletynie parafialnym Nasza Przyjaźń.

2. Z kalendarza liturgicznego:
– W poniedziałek przypada święto św. Kazimierza, patrona Archidiecezji Krakowskiej.

– W środę rozpoczyna się Wielki Post. Msze św. połączone z obrzędem posypania głów popiołem sprawowane będą w naszym kościele o godz. 6.30, 7.15, 18.00 i 19.00. Tego dnia obowiązuje post ścisły. Można spożyć tylko jeden posiłek do syta i należy powstrzymać się od pokarmów mięsnych. W środę popielcową rozpoczynają się kwartalne dni modlitw o ducha pokuty, o dobre odprawienie rekolekcji, o pojednanie z Bogiem i bliźnimi.

– W czwartek zapraszamy na cotygodniową adorację Najświętszego Sakramentu i modlitwy za wstawiennictwem bł. Hanny Chrzanowskiej. Z racji I czwartku miesiąca będziemy modlić się szczególnie w intencji powołań i powołanych do służby Bożej.

3. Zachęcamy do udziału w tradycyjnych nabożeństwach wielkopostnych:
– w Drodze Krzyżowej odprawianej w piątki o godz. 17.00 (dla dzieci) i po Mszy św. wieczornej około godz. 18.30 (dla dorosłych i młodzieży), a ponadto w niedzielę po Mszy św. o godz. 15.00.

– w Gorzkich Żalach w niedzielę o godz. 18.15.

4. Metropolita Krakowski na okres Wielkiego Postu wyznaczył 40 kościołów stacyjnych na terenie naszej archidiecezji, w których będzie celebrowana wielkopostna Eucharystia. Jednym z nich jest kościół przy klasztorze Sióstr Karmelitanek Bosych w Krakowie przy ul. Kopernika 44. Siostry serdecznie zapraszają na uroczystą Eucharystię pod przewodnictwem ks. bp. Jana Zająca w piątek 8 marca o godz. 19.30.

5. Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania „grupy starszej” odbędzie się w niedzielę 10 marca. Rozpocznie się ono Mszą św. o godz. 9.30.

6. Msza św. i spotkanie dla rodziców kandydatów do bierzmowania z wszystkich grup odbędzie się w poniedziałek 11 marca o godz. 18.00.

7. Składamy serdeczne podziękowania za ofiary na naszą świątynię oraz na potrzeby duchowe i materialne całej wspólnoty parafialnej. Przypominamy, że przyszła niedziela jest w naszej wspólnocie niedzielą inwestycyjną.

8. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszły:
+ Jadwiga TOMASZEWSKA

+ Władysława KRAWCZYK

Polećmy je miłosierdziu Bożemu we wspólnej modlitwie – Wieczne odpoczywanie…

Życzymy błogosławionej niedzieli

oraz opieki świętych patronów dla solenizantów nadchodzącego tygodnia