Ogłoszenia 10.03.2019

 „Nie samym chlebem żyje człowiek,

lecz każdym słowem, które pochodzi z ust Bożych.”

(Mt 4,4 b)

 

1.  NIEDZIELA  WIELKIEGO  POSTU

 

1. Rozpoczął się okres Wielkiego Postu. Jeszcze dziś po Mszach Świętych istnieje możliwość posypania głów popiołem dla osób, które z różnych powodów nie mogły uczestniczyć w liturgii Środy Popielcowej. Chętnych prosimy o podchodzenie do ołtarza po błogosławieństwie.

2. Zachęcamy do udziału w tradycyjnych nabożeństwach wielkopostnych:
– w Gorzkich Żalach w niedziele o godz. 18.15;

– w Drodze Krzyżowej odprawianej w piątki o godz. 17.00 (dla dzieci) i po Mszy św. wieczornej około godz. 18.30 (dla dorosłych i młodzieży), a ponadto w niedzielę po Mszy św. o godz. 15.00.

Przypominamy, że za pobożne odprawienie Drogi Krzyżowej jak również za udział w Gorzkich Żalach można dostąpić odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami.

Możliwość spowiedzi w naszym kościele w tygodniu od godz. 6.30 do 7.10 i podczas Mszy św. wieczornej, a w niedzielę podczas wszystkich Mszy św.

3. Zachęcamy do udziału w cotygodniowej adoracji Najświętszego Sakramentu, podczas której poznajemy bł. Hannę i jej drogę do świętości. Adoracja odbywa się w każdy czwartek o godz. 17.00.

4. Msza św. i spotkanie dla rodziców kandydatów do bierzmowania z wszystkich grup odbędzie się w poniedziałek 11 marca o godz. 18.00.

5. W przyszłą niedzielę przypada dzień poświęcony misjonarzom – tzw. Niedziela Ad Gentes. Kościół w Polsce będzie wspomagał swoich misjonarzy przez modlitwę, post i organizację zbiórki pieniężnej do puszek.

6. Dziękujemy za ofiary na naszą świątynię oraz na potrzeby naszej wspólnoty parafialnej, szczególnie te składane na cele inwestycyjne. Serdecznie dziękujemy za wsparcie działalności wspólnoty „Chleb życia”. Wolontariusze zebrali 7150 zł. Przez cały okres Wielkiego Postu można składać ofiary do puszki „Jałmużna postna”. Zachęcamy też do włączenia się w zbiórkę żywności dla potrzebujących z naszej parafii. Specjalny kosz jest już wystawiony w kościele.

7. Polecamy prasę katolicką, którą można nabyć w zakrystii za w tygodniu w kancelarii parafialnej.

8. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli:

+ Bronisława FILO

+ Stefania PIĄTKOWSKA

+ Edyta WOJERZ

+ Stefan TRĘBACZ

+ Jacek TOMASIK

  Polećmy ich miłosierdziu Bożemu we wspólnej modlitwie – Wieczne odpoczywanie…

Życzymy błogosławionej niedzieli oraz opieki świętych patronów

na każdy dzień Wielkiego Postu