Ogłoszenia 24.03.2019

 „Pan mówi: Nawracajcie się, bliskie jest królestwo niebieskie.”

(Mt 4,17)

3.     NIEDZIELA  WIELKIEGO  POSTU

1. Zachęcamy do udziału w tradycyjnych nabożeństwach wielkopostnych:

-w Gorzkich Żalach w niedziele o godz. 18.15;

– w Drodze Krzyżowej odprawianej w piątki o godz. 17.00 (dla dzieci) i po Mszy św. wieczornej około godz. 18.30 (dla dorosłych i młodzieży), a ponadto w niedzielę po Mszy św. o godz. 15.00.

2. Rekolekcje wielkopostne rozpoczniemy w przyszłą niedzielę na wszystkich Mszach św. Wygłosi je dla nas ks. dr hab. Grzegorz Godawa, pracownik UPJP II w Krakowie. Szczegóły na plakacie i ulotkach wyłożonych w kościele.

3. W poniedziałek przypada Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Jest to jednocześnie Dzień Świętości Życia. Zachęcamy do podjęcia dzieła duchowej adopcji dziecka poczętego. Ulotki z tekstem przyrzeczenia oraz z codzienną modlitwą są już wyłożone w kościele. Wypełnione prosimy przynieść jutro na wieczorną Mszę świętą.

4. Spotkanie dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św. w naszej parafii i ich rodziców odbędzie się we wtorek, 26 marca, o godz. 18.00. Rozpocznie się ono Mszą św.

5. Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z grupy starszej odbędzie się w niedzielę 31 marca. Rozpocznie się ono Mszą św. o godz. 9.30.

6. Już dziś informujemy, że w poniedziałek 1 kwietnia nasz kościół będzie miejscem liturgii stacyjnej, której przewodniczył będzie Arcybiskup Metropolita Krakowski Marek Jędraszewski.

7. Nasi parafianie mogą ponownie korzystać z darmowej porady prawnej. Dyżury będą się odbywać we wtorki od godz. 14.00 do 16.00 w kancelarii parafialnej po wcześniejszym umówieniu. Zgłoszenia przyjmujemy pod naszym numerem telefonu 12 431 22 77 w godzinach urzędowania kancelarii.

8. Siostry Augustianki zapraszają do zapoznania się z ofertą edukacyjną Liceum św. Rity w Krakowie. Szczegóły na plakacie w gablocie.

9. Dziękujemy za ofiary na naszą świątynię oraz na potrzeby duchowe i materialne naszej wspólnoty parafialnej oraz te złożone w ubiegłą niedzielę na dzieło pomocy „Ad gentes”. Zebraliśmy 571 zł.  Przez cały okres Wielkiego Postu można składać ofiary do puszki „Jałmużna postna”. Zachęcamy też do włączenia się w zbiórkę żywności dla potrzebujących z naszej parafii.

10. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli:
+ Jan ŁATAK

+ Daniel ZYGULSKI

Polećmy ich miłosierdziu Bożemu we wspólnej modlitwie – Wieczne odpoczywanie…

 

Życzymy błogosławionej niedzieli oraz opieki świętych patronów

na każdy dzień Wielkiego Postu