Ogłoszenia 7.04.2019

„Nawróćcie się do Boga waszego, On bowiem jest łaskawy i miłosierny.”

(J 12, 13)

 

5.     NIEDZIELA  WIELKIEGO  POSTU

 

1. Dziś odbędzie się Akademicka Droga Krzyżowa ulicami Krakowa. Początek o godz. 20.30 przy Kolegiacie św. Anny.

2. Zachęcamy do udziału w tradycyjnych nabożeństwach wielkopostnych:
– w Gorzkich Żalach w niedzielę o godz. 18.15;

–  w Drodze Krzyżowej odprawianej w piątki o godz. 17.00 (dla dzieci) i po Mszy św. wieczornej około godz. 18.30 (dla dorosłych i młodzieży), a ponadto w niedzielę po Mszy św. o godz. 15.00.

3. Zapraszamy do wysłuchania dwóch koncertów pasyjnych, które odbędą się w naszym kościele w najbliższy wtorek o godz. 18.30 i w niedzielę 14 kwietnia o godz. 20.00. Wstęp wolny. Więcej informacji na plakacie w gablocie.

4. Spotkanie kandydatów do bierzmowania z grupy starszej odbędzie się w niedzielę 14 kwietnia. Rozpocznie się ono Mszą św. o godz. 9.30. Jest to ostatnie spotkanie przed bierzmowaniem. Obecność bezwzględnie obowiązkowa.

5. Przedświąteczne odwiedziny chorych odbędą się w najbliższą sobotę 13 kwietnia. Zgłoszenia przyjmujemy w kancelarii parafialnej do czwartku włącznie.

6. Za tydzień przypada Niedziela Palmowa. Święcenie palm podczas każdej Mszy świętej. Uroczysta procesja z palmami wokół kościoła o godz. 11.15. Zachęcamy dzieci do udziału w konkursie na własnoręcznie wykonaną palmę. Konkurs rozstrzygniemy po Mszy św. o godz. 11.30.

7. Dziękujemy za ofiary na naszą świątynię oraz na potrzeby duchowe i materialne całej wspólnoty parafialnej. Przypominamy, że przyszła niedziela jest w naszej wspólnocie niedzielą inwestycyjną. Przez cały okres Wielkiego Postu można składać ofiary do puszki „Jałmużna postna” jak również ofiary na kwiaty do Bożego Grobu. Zachęcamy też do włączenia się w zbiórkę żywności dla potrzebujących z naszej parafii. Specjalny kosz jest wystawiony w kościele.

Zespół charytatywny rozprowadza dziś przed kościołem tradycyjne baranki i paschaliki Caritas. Można również nabyć palmy wielkanocne.

8. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli:
+ Bronisław KUTAJ

+ Michał NOWOTARSKI

Polećmy ich miłosierdziu Bożemu we wspólnej modlitwie – Wieczne odpoczywanie…

 

Życzymy błogosławionej niedzieli oraz opieki świętych patronów

na kolejny tydzień Wielkiego Postu