Ogłoszenia 14.04.2019

„Dla nas Chrystus stał się posłuszny aż do śmierci, a była to śmierć na krzyżu.

Dlatego Bóg wywyższył Go nad wszystko i dał Mu imię, które jest ponad wszelkie imię.”

(Flp 2,8-9)

NIEDZIELA  PALMOWA MĘKI PAŃSKIEJ

 

1. Dziś Niedziela Palmowa Męki Pańskiej. Święcenie palm podczas każdej Mszy św., uroczysta procesja z palmami o godzinie 11.15. Nasz kościół zdobią liście palmowe, które tradycyjnie otrzymaliśmy z Ogrodu Botanicznego UJ. Składamy serdeczne Bóg zapłać pracownikom zwłaszcza ze szklarni „Victoria”.

2. Zachęcamy wszystkich do udziału w obchodach Świętego Triduum Paschalnego – Misterium Chrystusa Ukrzyżowanego, Pogrzebanego i Zmartwychwstającego. Rozpoczęcie liturgii codziennie o godz. 18.00.
Wielki Czwartek- Msza św. Wieczerzy Pańskiej o godz.18.00. Podczas tej Eucharystii dzieci klas IV będą przeżywać rocznicę I Komunii Świętej. Po Mszy św. przeniesienie Pana Jezusa do Ciemnicy i adoracja. O godz. 21.00 Godzina z Jezusem i bł. Hanną Chrzanowską. O godz. 22.00 Gorzkie Żale. Zakończenie adoracji o godz. 24.00.  W Wielki Czwartek nie będzie cotygodniowej adoracji o godz. 17.00.

Wielki Piątek –Droga Krzyżowa z uczczeniem relikwii Męki Pańskiej o godz. 15.00. Rozpoczęcie liturgii Wielkiego Piątku o godz. 18.00. O godz. 22.00 Gorzkie Żale. Zakończenie adoracji o godz. 24.00.

W Wielki Piątek obowiązuje post ilościowy i całkowite wstrzymanie się od potraw mięsnych bez możliwości dyspensy. Apelujemy, by nie spożywać alkoholu w dniu śmierci Pana Jezusa na Krzyżu. Zachęcamy również do zachowania postu w Wielką Sobotę.

Wielka Sobota – Święcenie pokarmów w naszym kościele od 10.00 do 17.30 co pół godziny.

Rozpoczęcie obrzędów Wigilii Paschalnej o godz. 18.00. Prosimy przynieść świece.

3.  Spowiedź w Wielkim Tygodniu:

od poniedziałku do środy podczas Mszy św.  i dodatkowo od 17.30;
w Wielki Czwartek rano od 6.30 – 7.30 i po południu od 17 – 17.45 i w nocy od 21-24
w Wielki Piątek przez cały dzień od 6.00 – 17.45 i w nocy od 21-24
w Wielką Sobotę do południa od 6-12.

4. W przyszłą Niedzielę Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego. Uroczysta Msza św. z procesją rezurekcyjną o godz. 6.00. To największe święto w roku liturgicznym. Zachęcamy do uświetnienia jego obchodów przez uroczystą oprawę. Prosimy rodziców, aby przyprowadzili dzieci do sypania kwiatów.

5. W tym tygodniu  kancelaria parafialna będzie czynna tylko do środy.

6. Dziękujemy za ofiary składane do puszek przez cały okres Wielkiego Postu. Szczególne podziękowania kierujemy do osób, które włączyły się w przedświąteczną zbiórkę żywności. Bóg zapłać!
Paczki świąteczne dla osób potrzebujących z naszej parafii będą wydawane w najbliższy poniedziałek w godzinach 11-12 w punkcie Caritas w budynku wikarówki 9wejście od strony ogrodu).

7. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odszedł:

+ Janusz WŁOCH

Polećmy go miłosierdziu Bożemu we wspólnej modlitwie – Wieczne odpoczywanie…

Życzymy błogosławionej Niedzieli Palmowej oraz owocnego przeżywania Wielkiego Tygodnia