Ogłoszenia 21.04.2019

„Chrystus został ofiarowany jako nasza Pascha.

Odprawiajmy nasze święto w Panu.”

(1Kor 5,7b-8a)

NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

1. Dziś Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego. O godz. 6.00 procesja rezurekcyjna. Jest ona uroczystym ogłoszeniem Zmartwychwstania Chrystusa i wezwaniem całego stworzenia do udziału w Jego triumfie.

Składamy serdeczne podziękowania wszystkim, którzy przygotowywali się w naszej wspólnocie do głębokiego przeżycia Świąt Wielkanocnych: uczestnikom nabożeństw pasyjnych i Triduum Paschalnego. Dziękuję kapłanom – współpracownikom za ich wzmożony trud, Księdzu Mateuszowi i Panu Kościelnemu za przygotowanie i udekorowanie kwiatami Ciemnicy oraz Grobu Pańskiego, p. Justynie za pozostałe kompozycje, Panu Organiście i służbie liturgicznej za piękną oprawę; wspólnotom prowadzącym w tym roku adorację, osobom, które uświetniły procesję rezurekcyjną: panom niosącym baldachim, paniom niosącym feretrony, dzieciom sypiącym kwiaty. Dziękujemy paniom z Zespołu Charytatywnego za zaangażowanie; osobom, które pomogły w sprzątaniu kościoła, które podzieliły się żywnością z potrzebującymi – obdarowaliśmy 30 rodzin; dziękujemy naszym dobrodziejom i ofiarodawcom. Niech Bóg Wam wszystkim wynagrodzi!

2. Jutro drugi dzień Świąt Wielkanocnych. Msze święte zostaną odprawione według porządku niedzielnego. Zebrana składka zostanie przeznaczona na potrzeby UP JPII w Krakowie.

3. Członkowie wspólnoty Hanna działającej przy naszej parafii będą zbierać jedzenie, które zostanie nam po świętach. Świeża i dobra żywność z naszych stołów (np. ciasta, pieczywo, sałatki, wędliny) trafi do osób potrzebujących, które spotykają się w każdą środę na Plantach. Zbiórka będzie trwać we wtorek w godzinach 16.00-20.00 oraz w środę 15.00-17.30 w salce w budynku plebanii przy kościele św. Mikołaja.

4. W piątek z racji uroczystego charakteru oktawy Zmartwychwstania nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

5. Zbliża się I. rocznica beatyfikacji Hanny Chrzanowskiej. Wierzymy, że nasza Błogosławiona oręduje za nami. W ciągu ostatniego roku spłynęło wiele sygnałów o łaskach doświadczonych za jej wstawiennictwem. O jej relikwie starają się katolicy z pięciu kontynentów. Sięgnijmy po dar, który mamy na wyciągnięcie ręki. Od najbliższego czwartku do soboty będziemy mieć możliwość udziału w triduum modlitewnym – godzinnej adoracji Najświętszego Sakramentu przy grobie Błogosławionej. Początek codziennie o godz. 17.00. Uroczysta Msza św. w rocznicę beatyfikacji odbędzie się w najbliższą niedzielę, 28 kwietnia, o godz. 19.00. Przewodniczył jej będzie Metropolita Krakowski, Arcybiskup Marek Jędraszewski. Poprzedzi ją spotkanie rodzinne w ogrodzie parafialnym przygotowane przez środowisko pielęgniarskie: program słowno-muzyczny i promocja albumu o bł. Hannie. Początek o godz. 17.00. Serdecznie zapraszamy!

6. W przyszłą niedzielę Święto Miłosierdzia Bożego. Tego dnia rozpoczniemy z Kościele 75. Tydzień Miłosierdzia. Składka przekazana zostanie na potrzeby Caritas.

7. Również w przyszłą niedzielę odbędzie się ostatnie spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z III klasy gimn. Rozpocznie się ono Mszą św. o godz. 9.30.

Wszystkim Parafianom, Gościom i modlącym się w naszym kościele

 życzymy Radosnych Świąt Wielkanocnych i wielu łask od Zmartwychwstałego Pana