Ogłoszenia 28.04.2019

„Uwierzyłeś Tomaszu, bo Mnie ujrzałeś;

błogosławieni, którzy nie widzieli, a uwierzyli.”

(J 20,29)

2. NIEDZIELA WIELKANOCNA

NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO

1. Dziś Święto Miłosierdzia Bożego. Główne uroczystości odbywają się w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach. Dziś także rozpoczyna się 75. Tydzień Miłosierdzia – szczególny czas głoszenia, propagowania i świadczenia miłosierdzia chrześcijańskiego, stąd składka przeznaczona jest na potrzeby Caritas.
W naszej wspólnocie parafialnej obchodzimy dziś I. rocznicę beatyfikacji Hanny Chrzanowskiej. O godz. 19.00 odbędzie się uroczysta Msza św. z udziałem Kardynała Turksona z Ghany, Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego, Metropolity Krakowskiego oraz Arcybiskupa Rygi, Zbigniewa Stankiewicza. Eucharystię poprzedzi spotkanie rodzinne w ogrodzie parafialnym przygotowane przez środowisko pielęgniarskie: program słowno-muzyczny i promocja albumu o bł. Hannie. Początek o godz. 17.00. Serdecznie zapraszamy!

2. Z kalendarza liturgicznego:
– W poniedziałek przypada uroczystość św. Wojciecha BM i dzień męczeństwa duchowieństwa polskiego w czasie II wojny światowej. Również w poniedziałek rozpoczniemy nowennę przed uroczystością św. Stanisława BM.

– We wtorek zapraszamy na pierwsze w tym roku nabożeństwo majowe ku czci NMP z procesją. Rozpocznie się ono po Mszy św. wieczornej. Prosimy o asystę dzieci do sypania kwiatów. Nabożeństwa majowe w naszym kościele będą odprawiane w tygodniu po Mszy św. wieczornej około 18.30 a w niedzielę o godz. 18.30.

– W czwartek przypada wspomnienie św. Atanazego, biskupa i doktora Kościoła;

– w piątek uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski – Msze św. tego dnia będą sprawowane według porządku niedzielnego;

– w sobotę będziemy obchodzić święto św. Floriana, męczennika, patrona miasta Krakowa;

– w tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i I sobota m-ca: w czwartek podczas cotygodniowej adoracji będziemy modlić się w sposób szczególny w intencji powołań kapłańskich i zakonnych; w piątek możliwość spowiedzi podczas Mszy św.; w sobotę po Mszy św. o godz. 6.30 modlitwy w intencji matek oczekujących potomstwa oraz nienarodzonych dzieci, których życie jest zagrożone; nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi o godz. 7.15; odwiedziny chorych w sobotę od godz. 8.30; w przyszłą niedzielę zmianka tajemnic różańcowych po Mszy św. o godz. 8.00; Msza św. w intencji małżeństw o godz. 15.00; adoracja Najśw. Sakramentu prowadzona przez wspólnoty parafialne po Mszy św. wieczornej.

3. W dniach 1 i 3 maja kancelaria parafialna będzie nieczynna.

4. Serdecznie zapraszamy na jednodniową pielgrzymkę parafialną do sanktuariów maryjnych mniej znanych. Odbędzie się ona w sobotę 11 maja. Odwiedzimy Matkę Boską w Myślenicach, Dziekanowicach i w Gaju. Pielgrzymowanie zakończymy wspólnym piknikiem. Koszt 35 zł. Zapisy w kancelarii parafialnej.

5. Dziękujemy za ofiary na naszą świątynię oraz na potrzeby duchowe i materialne całej wspólnoty parafialnej. Naszych ofiarodawców polecamy Bogu w modlitwach. W przyszłą niedzielę odbędzie się kwesta na rzecz stowarzyszenia „Dobrosław”, zajmującego się leczeniem i rehabilitacją ciężko chorych dzieci.

Życzymy błogosławionej niedzieli

oraz opieki świętych patronów dla solenizantów nadchodzącego tygodnia