Ogłoszenia 5.05.2019

„Zmartwychwstał Chrystus, który wszystko stworzył i zlitował się nad ludźmi.”

3. NIEDZIELA WIELKANOCNA

1. Dziś I niedziela miesiąca – po Mszach świętych adoracja Najświętszego Sakramentu. Po Mszy św. wieczornej poprowadzą ją wspólnoty parafialne. Dziś także rozpoczyna się 11. Tydzień Biblijny.

2. Z kalendarza liturgicznego:

– w poniedziałek przypada święto Świętych Apostołów Filipa i Jakuba;

– w środę uroczystość św. Stanisława BM, głównego patrona Polski i archidiecezji krakowskiej;

– w przyszłą niedzielę Światowy Dzień Modlitw o Powołania. O godzinie 9.00 wyruszy tradycyjna procesja św. Stanisława BM z Wawelu na Skałkę.

3. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach majowych, które odbywają się w tygodniu po Mszy św. wieczornej około godziny 18.30 a w niedziele o godzinie 18.30.

4. Serdecznie zapraszamy na jednodniową pielgrzymkę parafialną do sanktuariów maryjnych mniej znanych. Odbędzie się ona w sobotę 11 maja. Odwiedzimy Matkę Boską w Myślenicach, Dziekanowicach i w Gaju. Pielgrzymowanie zakończymy wspólnym piknikiem. Koszt 35 zł. Zapisy w kancelarii parafialnej.

5. Ostatnie spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania z klasy VIII odbędzie się we wtorek 7 maja o godz. 19.00.

6. Dziękujemy za ofiary na naszą świątynię oraz na potrzeby duchowe i materialne całej wspólnoty parafialnej. Przypominamy, że przyszła niedziela jest w naszej wspólnocie niedzielą inwestycyjną. A dziś przed kościołem odbywa się kwesta na rzecz stowarzyszenia „Dobrosław”, zajmującego się leczeniem i rehabilitacją ciężko chorych dzieci.

7. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli:

+ Marta WASILEWSKA – RADWAŃSKA

+ Mieczysław SORKO

Polećmy ich miłosierdziu Bożemu we wspólnej modlitwie – Wieczne odpoczywanie…

 

 

Życzymy błogosławionej niedzieli

oraz opieki świętych patronów dla solenizantów nadchodzącego tygodnia