Ogłoszenia 26.05.2019

    „Jeśli Mnie kto miłuje, będzie zachowywał moją naukę,

a Ojciec mój umiłuje go i przyjdziemy do niego.”

(J 14, 23)

 

6. NIEDZIELA WIELKANOCNA

 

1. Dziś przypada I rocznica śmierci ks. Prałata Antoniego Sołtysika. Zapraszamy na Mszę św. sprawowaną w jego intencji o godz. 15.00, podczas której zostanie przedstawiony projekt epitafium. Dziś również rozpoczyna się w naszej wspólnocie parafialnej Triduum modlitewne przed bierzmowaniem. O godz. 18.00 odbędzie się nabożeństwo pokutne. Możliwość spowiedzi dla kandydatów do bierzmowania i ich bliskich do godz. 19.00, kiedy rozpocznie się Msza św. z wręczeniem krzyży. W poniedziałek i wtorek w ramach triduum zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.00 połączoną z próbą przed bierzmowaniem. Młodzież przyjmie dar Ducha Świętego z rąk  J. E. O. Bpa Damiana Muskusa w środę podczas Mszy św. o godz. 18.00. Otoczmy młodych i ich rodziny naszą modlitwą.

1. Z kalendarza liturgicznego:

– w środę przypada wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy;

– w piątek święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny;

– w sobotę z racji I soboty miesiąca po Mszy św. o godz. 6.30 modlitwy w intencji matek oczekujących potomstwa oraz nienarodzonych dzieci, których życie jest zagrożone; nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi o godz. 7.15; odwiedziny chorych od godz. 8.30;

– w przyszłą niedzielę zmianka tajemnic różańcowych po Mszy św. o godz. 8.00; Msza św. w intencji małżeństw o godz. 15.00; adoracja Najśw. Sakramentu prowadzona przez wspólnoty parafialne po Mszy św. wieczornej.

2. Trwają nabożeństwa majowe. W tym tygodniu z uwagi na przygotowanie do bierzmowania będziemy je odprawiać o zmienionej porze: zarówno dziś, jak i w środę nabożeństwo rozpocznie się 15 minut przed wieczorną Mszą św. i będzie recytowane. W pozostałe dni odprawimy je po wieczornej Mszy św. około godz. 18.30. Zakończenie nabożeństw majowych w piątek. Natomiast w sobotę rozpoczniemy nabożeństwa czerwcowe. Będą się one odbywały o tej samej porze, co majówki.

3. W najbliższy wtorek, 28 maja, zapraszamy na uroczystą Mszę św., którą będziemy sprawować za wstawiennictwem bł. Hanny Chrzanowskiej. Będzie to Msza św. zbiorowa w intencji chorych. Rozpocznie się ona o godz. 18.00. Przypominamy, że nabożeństwa modlitewne przy relikwiach bł. Hanny, połączone z adoracją Najświętszego Sakramentu, odbywają się w każdy czwartek o godz. 17.00. Artyści Piwnicy Hotelu Pod Różą zapraszają natomiast na Spotkanie z Hanną, czyli wyjątkowy Dzień Matki dziś o godz. 17.00. Szczegóły na plakacie w gablocie.

4. Dziękujemy za ofiary na potrzeby duchowe i materialne całej wspólnoty parafialnej, szczególnie te składane z myślą o renowacji naszego kościoła. Do jej sfinansowania obok przyznanych dotacji zewnętrznych konieczne jest wniesienie wkładu własnego, który w tym roku wyniesie przeszło 20 000 zł. W przyszłą niedzielę odbędzie się kwesta na rzecz Hospicjum św. Łazarza.

5.  W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odszedł:

+ Wiesław WOLAŃSKI

Polećmy go miłosierdziu Bożemu we wspólnej modlitwie – Wieczne odpoczywanie…

 

Życzymy błogosławionej niedzieli

oraz opieki świętych patronów w nadchodzącym tygodniu

a wszystkim Matkom najlepsze życzenia z okazji przypadającego dziś święta