Ogłoszenia 2.06.2019

 „Idźcie i nauczajcie wszystkie narody,

Ja jestem z wami przez wszystkie dni, aż do skończenia świata.”

(Mt 28,19.20)

 

7. NIEDZIELA WIELKANOCNA

UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO

 

1. Dziś I niedziela m-ca.. Po Mszy św. wieczornej adoracja Najświętszego Sakramentu prowadzona przez wspólnoty parafialne. Dziś także w naszej wspólnocie zawiązała się róża różańcowa mężczyzn i kobiet. Patronują jej św. Mikołaj i bł. Hanna. Mamy nadzieję, że niebawem przybędą kolejne róże. Osoby współtworzące je zobowiązują się raptem do odmówienia codziennie dziesiątka różańca. Chętnych prosimy o zgłaszanie się w zakrystii lub w kancelarii parafialnej.

2. Dni powszednie po Wniebowstąpieniu aż do soboty Zesłania Ducha Świętego włącznie przygotowują na przyjście Ducha Świętego Pocieszyciela. Przygotowaniem jest przede wszystkim udział w Eucharystii. Zapraszamy szczególnie na Msze św. wieczorne połączone z nabożeństwami czerwcowymi.

3. Z kalendarza liturgicznego:

– w poniedziałek będziemy obchodzić wspomnienie świętych męczenników Karola Lwangi i Towarzyszy;

– w tym tygodniu przypada I czwartek i I piątek miesiąca: w czwartek podczas cotygodniowej adoracji Najświętszego Sakramentu, która rozpoczyna się o godz. 17.00, będziemy modlić się szczególnie w intencji powołań kapłańskich i zakonnych; w piątek dodatkowa Msza św. dla dzieci o godz. 17.00; możliwość spowiedzi rano od 6.30 do 7.10 a ponadto od 16.30;

– w sobotę przypada wspomnienie św. Jadwigi, królowej;

– w przyszłą niedzielę uroczystość Zesłania Ducha Świętego.

4. Spotkanie zespołu charytatywnego odbędzie się w najbliższy czwartek a rozpocznie się Mszą św. wieczorną.

5. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach czerwcowych, które odprawiamy w tygodniu po Mszy św. wieczornej około godz. 18.30 a w niedzielę o godz. 18.30.

6. Dziękujemy za ofiary na naszą świątynię oraz na potrzeby duchowe i materialne całej wspólnoty parafialnej. Przypominamy, że przyszła niedziela jest w naszej wspólnocie niedzielą inwestycyjną. A dziś przed kościołem odbywa się kwesta na rzecz Hospicjum św. Łazarza.

Życzymy błogosławionej niedzieli

oraz opieki świętych patronów w nadchodzącym tygodniu