Ogłoszenia 9.06.2019

    „Przyjdź, Duchu  Święty, napełnij serca swoich wiernych i zapal w nich ogień swojej miłości.”

 

 

NIEDZIELA ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO

 

1. Dziś z racji uroczystości można uzyskać odpust zupełny za pobożne odśpiewanie bądź recytację hymnu: „O Stworzycielu, Duchu, przyjdź”.

2. Z kalendarza liturgicznego:
– w poniedziałek przypada święto NMP Matki Kościoła – Msze  św. tego dnia zostaną odprawione o godz. 6.30, 7.15, 18.00 i 19.00;

– we wtorek przypada wspomnienie św. Barnaby, apostoła;

– w środę wspomnienie błogosławionych męczenników Piotra Dańkowskiego, prezbitera i Towarzyszy;

– w czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana;

– w piątek wspomnienie bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika;

– w przyszłą niedzielę Uroczystość Najświętszej Trójcy. Tego dnia w Archidiecezji Krakowskiej kończy się okres spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej.

3. W czwartek 13 czerwca zapraszamy na kolejne nabożeństwo fatimskie, które rozpocznie się Mszą św. o godz. 18.00. Wcześniej odbędzie się cotygodniowa adoracja Najśw. Sakramentu i modlitwy za wstawiennictwem bł. Hanny. Początek o godz. 17.00.

4. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach  czerwcowych, które odprawiamy w dni powszednie po Mszy św. wieczornej a w niedziele o godz. 18.30.

5. Serdecznie zapraszamy na występ chóru z Norwegii, który odbędzie się w najbliższy piątek 14 czerwca po Mszy św. wieczornej.

6. Ksiądz Mateusz serdecznie zaprasza młodzież do współtworzenia grypy, która będzie się spotykać przy Parafii między innymi w celu przygotowania do wyjazdu na ŚDM w Lizbonie. Pierwsze spotkanie w najbliższy piątek po Mszy św. wieczornej około godz. 18.45.

7. Dziękujemy za ofiary na naszą świątynię oraz na potrzeby duchowe i materialne całej wspólnoty parafialnej, szczególnie te składane z myślą o czekających nas remontach.

8. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli:
+ Elżbieta KĘSKA-PŁÓCIENNIK

+ Wiesław MAZUR

+ Jan POMPA

Polećmy ich miłosierdziu Bożemu we wspólnej modlitwie – Wieczne odpoczywanie…

 

Życzymy błogosławionej niedzieli

oraz opieki świętych patronów w nadchodzącym tygodniu