Ogłoszenia 16.06.2019

    „Chwała Ojcu i Synowi, i Duchowi Świętemu,

Bogu, który jest i który był, i który przychodzi.”

(Ap 1,8)

 

UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY

 

1. W Archidiecezji Krakowskiej kończy się dzisiaj okres spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej.

2. Serdecznie zapraszamy dzieci i młodzież wraz z nauczycielami, katechetami i opiekunami na Msze św. dziękczynne na zakończenie roku szkolnego. Odprawimy je w najbliższą środę 19 czerwca:

– o godz. 8.00 dla Zespołu Szkół nr 1, Szk. Podst. nr 3 oraz Prywatnej Szkoły Inspiracja

– o godz. 11.00 dla VIII LO.

Możliwość spowiedzi pół godziny przed każdą Mszą św.

3. Z kalendarza liturgicznego:

– W poniedziałek przypada wspomnienie św. Alberta Chmielowskiego, zakonnika.

– W czwartek uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa.

Serdecznie zapraszamy na tradycyjną procesję Bożego Ciała, którą rozpoczniemy Mszą św. o godz. 15.00, sprawowaną w kościele parafialnym św. Mikołaja. Bezpośrednio po niej wyruszymy do kościoła Niepokalanego Poczęcia NMP XX. Misjonarzy, następnie do kościoła SS. Karmelitanek Bosych i do Bazyliki NSPJ, by powrócić do kościoła parafialnego. Prosimy o asystę dzieci do sypania kwiatów, dzieci pierwszokomunijnych, pań noszących feretrony, panów do baldachimu. Przypominamy, że za pobożne uczestnictwo w procesji eucharystycznej można uzyskać odpust zupełny. Składka tego dnia zostanie przeznaczona na budownictwo sakralne.

W czwartek z uwagi na procesję nie będzie cotygodniowej adoracji przy relikwiach bł. Hanny.

– W piątek przypada wspomnienie św. Alojzego Gonzagi, zakonnika.

4. Trwają nabożeństwa czerwcowe. Odprawiamy je w tygodniu po wieczornej Mszy św., a w niedziele o godz. 18.30. W oktawie Bożego Ciała będą one miały szczególnie uroczysty charakter, gdyż będą połączone z procesją eucharystyczną. Prosimy o asystę dzieci. Dla najwytrwalszych na zakończenie oktawy słodkie upominki.

5. W przyszłą niedzielę po Mszy świętej o godzinie 19.00 odbędzie się krótki koncert muzyki renesansowej w wykonaniu zespołu wokalnego Collegium Palestrinae. Usłyszymy hymn „Salve Regina” w pięknych opracowaniach. Serdecznie zapraszamy.

6. Dziękujemy za ofiary na potrzeby duchowe i materialne całej wspólnoty parafialnej, szczególnie te składane z myślą o renowacji naszego kościoła.

7. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszły:

+ Jadwiga BRYCKA

+ Teresa NAWALANIEC

Polećmy je miłosierdziu Bożemu we wspólnej modlitwie – Wieczne odpoczywanie…

Życzymy błogosławionej niedzieli

oraz opieki świętych patronów w nadchodzącym tygodniu