Ogłoszenia 23.06.2019

„Jeśli kto chce iść za Mną, niech się zaprze samego siebie,

niech weźmie krzyż swój i niech Mnie naśladuje.”

(Łk 9,23)

 

12. NIEDZIELA  ZWYKŁA

1. Trwamy w oktawie Bożego Ciała. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy uświetnili uroczystość i zapraszamy do udziału w nabożeństwach eucharystycznych połączonych z procesją: dziś o godzinie 18.30, a w tygodniu po Mszy św. wieczornej. Prosimy o asystę dzieci do sypania kwiatów. Dla najwytrwalszych na zakończenie oktawy słodkie upominki.

Serdecznie zapraszamy na krótki koncert muzyki renesansowej w wykonaniu zespołu wokalnego Collegium Palestrinae. Usłyszymy hymn „Salve Regina” w pięknych opracowaniach. Koncert odbędzie się dziś po Mszy św. o godz. 19.00.

2. Z kalendarza liturgicznego:

–  W poniedziałek przypada uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela

–  W piątek uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa – odpust w Bazylice XX. Jezuitów. Z racji uroczystości w piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

–  W sobotę przypada uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła a także wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.

3. W najbliższy piątek, 28 czerwca, zapraszamy na uroczystą Mszę św., którą będziemy sprawować za wstawiennictwem bł. Hanny Chrzanowskiej. Będzie to Msza św. zbiorowa w intencji chorych. Rozpocznie się ona o godz. 18.00. Przypominamy, że nabożeństwa modlitewne przy relikwiach bł. Hanny, połączone z adoracją Najświętszego Sakramentu, odbywają się w czwartki o godz. 17.00.

4. Spotkanie zespołu charytatywnego odbędzie się w najbliższy czwartek 27 czerwca i rozpocznie Mszą św. wieczorną.

5.  Dziękujemy za ofiary na naszą świątynię oraz na potrzeby duchowe i materialne całej wspólnoty parafialnej. W przyszłą niedzielę zostanie przeprowadzona kwesta na rzecz wolontariatu misyjnego.

 

Życzymy błogosławionej niedzieli

oraz opieki świętych patronów w nadchodzącym tygodniu

a dzieciom i młodzieży dobrego, wakacyjnego odpoczynku