Ogłoszenia 7.07.2019

„Sercami waszymi niech rządzi Chrystusowy pokój,

słowo Chrystusa niech w nas przebywa z całym swoim bogactwem.”

(Kol 3,15a.16a)

 

14. NIEDZIELA  ZWYKŁA

 

1. Dziś I niedziela miesiąca. Po Mszach św. adoracja Najświętszego Sakramentu.

2. Z kalendarza liturgicznego:
– w poniedziałek przypada wspomnienie św. Jana z Dukli, prezbitera;

–  w czwartek święto św. Benedykta, opata, patrona Europy; o godz. 17.00 cotygodniowa adoracja Najświętszego Sakramentu połączona z modlitwami za wstawiennictwem bł. Hanny Chrzanowskiej;

– w piątek przypada wspomnienie św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu, biskupa i męczennika;

– w sobotę wspomnienie świętych pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta; o godz. 18.00 zapraszamy na kolejne nabożeństwo fatimskie, któremu będzie przewodniczył i homilię wygłosi o. Andrzej Pilch SchP.

3. Wzorem ubiegłych lat organizujemy festyn parafialny ku czci św. Anny. Odbędzie się on w niedzielę 28 lipca. Jedną z atrakcji będzie gra losowa, stąd gorąca prośba o przekazywanie fantów. Można je składać w kancelarii w godzinach urzędowania. Spotkanie dla osób, które chciałyby zaangażować się w organizację festynu odbędzie się 22 lipca po Mszy św. wieczornej.

4. Zachęcamy do udziału w XXXIX Pieszej pielgrzymce krakowskiej na Jasną Górę. Pielgrzymka wyruszy tradycyjnie 6 sierpnia. Nasza parafia przyłączy się do grupy 17. Zapisy 2 sierpnia po Mszy św. wieczornej. Więcej informacji na plakacie w gablocie i u ks. Mateusza.

5. Dziękujemy za ofiary na naszą świątynię oraz na potrzeby duchowe i materialne całej wspólnoty parafialnej.

6. Polecamy prasę katolicką, która jest do nabycia w  zakrystii i w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania.

7. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty do wieczności odeszła:

+Janina JEŻEWSKA

Polećmy ją miłosierdziu Bożemu we wspólnej modlitwie – Wieczne odpoczywanie…

Życzymy błogosławionej niedzieli oraz opieki świętych patronów dla solenizantów nadchodzącego tygodnia a wszystkim dobrego, wakacyjnego odpoczynku…