Ogłoszenia 14.07.2019

„Daję wam przykazanie nowe, abyście się wzajemnie miłowali, jak Ja was umiłowałem.”

(J 13,34)

 

15. NIEDZIELA  ZWYKŁA

 

1.    Z kalendarza liturgicznego:

– w poniedziałek przypada wspomnienie św. Bonawentury, biskupa i doktora Kościoła;

– we wtorek wspomnienie Najśw. Marii Panny z Góry Karmel: uroczystości odpustowe w kościele OO. Karmelitów Bosych przy ul. Rakowickiej 18 i w kościele SS. Karmelitanek Bosych przy ul. Kopernika 44; szczegóły na plakacie w gablocie;

– w środę o godz. 18.00 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy;

– w czwartek o godz. 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwy za wstawiennictwem bł. Hanny Chrzanowskiej.

2. Wzorem ubiegłych lat organizujemy festyn parafialny ku czci św. Anny. Odbędzie się on w niedzielę 28 lipca. Jedną z atrakcji będzie gra losowa, stąd gorąca prośba o przekazywanie fantów. Można je składać w kancelarii w godzinach urzędowania. Spotkanie dla osób, które chciałyby zaangażować się w organizację festynu odbędzie się 22 lipca po Mszy św. wieczornej.

3. Zachęcamy do udziału w XXXIX Pieszej pielgrzymce krakowskiej na Jasną Górę. Pielgrzymka wyruszy tradycyjnie 6 sierpnia. Nasza parafia przyłączy się do grupy 17. Zapisy 2 sierpnia po Mszy św. wieczornej. Więcej informacji na plakacie w gablocie i u ks. Mateusza.

4. Polecamy prasę katolicką, którą można nabyć w zakrystii, a w tygodniu w kancelarii parafialnej.

5. Dziękujemy za ofiary na naszą świątynię oraz na potrzeby duchowe i materialne całej wspólnoty parafialnej. W przyszłą niedzielę odbędzie się kwesta na rzecz misji w Kirgistanie.

6. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odszedł:
+Robert MENDEL

Polećmy go miłosierdziu Bożemu we wspólnej modlitwie – Wieczne odpoczywanie…

 

 

Życzymy błogosławionej niedzieli oraz opieki świętych patronów dla solenizantów nadchodzącego tygodnia a wszystkim dobrego, wakacyjnego odpoczynku…