Ogłoszenia 21.07.2019

16.    N I E D Z I E L A   Z W Y K Ł A

1        Z kalendarza liturgicznego:

–          w poniedziałek przypada święto św. Marii Magdaleny;
–          we wtorek święto św. Brygidy, zakonnicy, patronki Europy.
–          w środę wspomnienie św. Kingi, dziewicy.
–        w czwartek święto św. Jakuba, apostoła i wspomnienie św. Krzysztofa, patrona kierowców;  tradycyjne błogosławieństwo pojazdów po wszystkich Mszach św. w czwartek oraz dodatkowo w przyszłą niedzielę; zachęcamy do wdzięczności Bogu za bezpieczne podróże i udziału w Akcji św. Krzysztof, pomocy w zakupie misyjnych środków transportu (specjalna puszka jest już wystawiona w kościele). Również w czwartek o godz. 17.00 cotygodniowa adoracja Najśw. Sakramentu i modlitwy za wstawiennictwem bł. Hanny Chrzanowskiej.

– W piątek przypada wspomnienie Rodziców NMP. W naszym kościele wiąże się ono z odpustem ku czci św. Anny. Suma odpustowa zostanie odprawiona o godz. 18.00. Przewodniczył jej będzie ks. Robert Jończyk, Proboszcz Parafii św. Marcina w Biskupicach.

Serdecznie zapraszamy wszystkich parafian i gości na festyn parafialny ku czci św. Anny, który odbędzie się w przyszłą niedzielę. Rozpoczniemy go Eucharystią sprawowaną o godzinie 15.00, następnie przejdziemy do ogrodu za plebanią. Przewidujemy liczne atrakcje dla dzieci i dorosłych. Festyn uświetni swoją grą zespół muzyczny. Prosimy wybierzcie się całymi rodzinami. Zabierzcie dzieci, osoby starsze, przyjaciół, znajomych. Świętujmy razem!
Dodatkowo podczas festynu będzie można wykonać badanie spirometrii w ramach wczesnego wykrywania chorób płuc oraz EKG w ramach profilaktyki zatorowości. Profesjonalną diagnostykę przeprowadzi Caritas Archidiecezji Krakowskiej we współpracy z Urzędem Miasta Krakowa. Do badań nie trzeba się specjalnie przygotowywać. Może im się poddać każdy powyżej 18. roku życia. Badania zostaną wykonane bezpłatnie.

Zachęcamy do współtworzenia naszego festynu. Panie, którym patronuje św. Anna – wzorowa gospodyni – prosimy o wypiek ciast. Wciąż jeszcze można składać fanty w zakrystii lub w kancelarii parafialnej. Osoby, które chciałyby pomóc więcej przy organizacji festynu zapraszamy na spotkanie jutro na godz. 19.00 na plebanię.

Z racji festynu w przyszłą niedzielę od godziny 14.00 nie będzie możliwości parkowania w ogrodzie.

Zachęcamy do udziału w XXXIX Pieszej pielgrzymce krakowskiej na Jasną Górę. Pielgrzymka wyruszy tradycyjnie 6 sierpnia. Nasza parafia przyłączy się do grupy 17. Zapisy 2 sierpnia po Mszy św. wieczornej. Więcej informacji na plakacie w gablocie i u ks. Mateusza.
Polecamy prasę katolicką, która jest do nabycia w zakrystii a w tygodniu w kancelarii parafialnej.
Składamy serdeczne podziękowania za ofiary na naszą świątynię oraz na potrzeby duchowe i materialne całej wspólnoty parafialnej.
Dziś zbiórka do puszek na rzecz misji w Kirgistanie.

           Życzymy błogosławionej niedzieli oraz opieki świętych patronów dla solenizantów nadchodzącego tygodnia a wszystkim dobrego, wakacyjnego odpoczynku