Ogłoszenia 28.07.2019

Otrzymaliście Ducha przybrania za synów, w którym wołamy: „Abba, Ojcze”.

(Rz 8, 15bc)

17.    N I E D Z I E L A   Z W Y K Ł A

 

1. Zapraszamy wszystkich parafian i gości na festyn parafialny ku czci św. Anny. Rozpocznie się on o godzinie 16.00 w ogrodzie za plebanią. Przewidujemy liczne atrakcje dla dzieci i dorosłych: m.in. grę losową, warsztaty florystyczne, tańce lednickie, quiz z wiedzy o św. Annie, wspólne grillowanie, a dla chętnych możliwość wykonania profesjonalnych badań medycznych.
Prosimy, wybierzcie się całymi rodzinami. Zabierzcie dzieci, osoby starsze, przyjaciół, znajomych. Świętujmy razem! Z racji festynu dziś od godz. 14.00 nie będzie możliwości parkowania w ogrodzie.

2. Dziś po wszystkich Mszach św. tradycyjne błogosławieństwo pojazdów z racji obchodzonego przed kilkoma dniami wspomnienia św. Krzysztofa. Zachęcamy do wdzięczności Bogu za bezpieczne podróże i udziału w Akcji św. Krzysztof, pomocy w zakupie misyjnych środków transportu (specjalna puszka jest wystawiona w kościele).

3. Z kalendarza liturgicznego:
-w poniedziałek przypada wspomnienie św. Marty;

– w środę wspomnienie św. Ignacego z Loyoli, prezbitera;

– w czwartek wspomnienie św. Alfonsa Marii Liguoriego, biskupa i doktora Kościoła; o godz. 17.00 cotygodniowa adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwy zanoszone za wstawiennictwem bł. Hanny Chrzanowskiej; z racji I czwartku m-ca będziemy modlić się szczególnie za kapłanów i o nowe powołania kapłańskie;

– w piątek możliwość spowiedzi rano podczas Mszy św. i po południu od godz.17.30; w wakacje nie ma dodatkowej Mszy św. dla dzieci; po Mszy św. o godz. 18.00 nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa;

– w sobotę po Mszy św. o godz. 6.30 modlitwy w intencji matek oczekujących potomstwa oraz nienarodzonych dzieci, których życie jest zagrożone; o godz. 7.15 nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi (Msza św.,  15 –minutowe rozważanie i różaniec).

4. Zachęcamy do udziału w XXXIX Pieszej pielgrzymce krakowskiej na Jasną Górę. Pielgrzymka wyruszy tradycyjnie 6 sierpnia. Nasza parafia przyłączy się do grupy 17. Zapisy 2 sierpnia po Mszy św. wieczornej. Więcej informacji na plakacie w gablocie i u ks. Mateusza.

5. Dziękujemy za ofiary złożone w ubiegłym tygodniu na misje w Kirgistanie. Wolontariusze zebrali 1730 zł. Składamy również serdeczne podziękowania za ofiary na naszą świątynię oraz na potrzeby duchowe i materialne całej wspólnoty parafialnej. Każda ofiara jest niezwykle potrzebna. Rozpoczął się remont konserwatorski elewacji kościoła. W tym roku zostaną wykonane prace przy epitafiach, kamiennych schodach i bramie wejściowej, jak również przy tynkach w obrębie elewacji wschodniej prezbiterium. Naszych ofiarodawców polecamy Bogu w modlitwach. Msza św. w ich intencji za wstawiennictwem bł. Hanny zostanie odprawiona dziś o godz. 19.00.

6. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszła:
+ Krystyna MIKTOS

Polećmy ją miłosierdziu Bożemu we wspólnej modlitwie – Wieczne odpoczywanie…

 

 

Życzymy błogosławionej niedzieli oraz opieki świętych patronów dla solenizantów nadchodzącego tygodnia a wszystkim dobrego, wakacyjnego odpoczynku