Ogłoszenia 4.08.2019

„Błogosławieni ubodzy w duchu, albowiem do nich należy królestwo niebieskie.”

(Mt 5,3)

 

18.    N I E D Z I E L A   Z W Y K Ł A

 

1. Za nami kolejny odpust i festyn parafialny zorganizowany ku czci św. Anny. Pragniemy wyrazić wdzięczność wszystkim, którzy przyczynili się do jego kształtu. W pierwszej kolejności dziękujemy Bogu za wspaniałą pogodę i pomoc w zorganizowaniu całości. Składamy podziękowania wspólnotom parafialnym: Rodzinom karmelitańskim, Hannie, Odważnym, Zespołowi charytatywnemu, Klubowi Seniora i Neokatechumenatowi. Dziękujemy licznym sponsorom a także osobom, które przyniosły fanty, ufundowały nagrody, upiekły ciasta i pomogły w przygotowaniach. Dziękujemy wiernym Przyjaciołom Parafii za ich nieoceniony wkład. Słowa podziękowania kierujemy do Pani Agaty Bernadt, artystki Krakowskiego Przedmieścia, za przybliżenie nam historii świętych Joachima i Anny. Dziękujemy Parafianom i Gościom za obecność, za miłą, rodzinną atmosferę i wspólne świętowanie.

2. Dziś pierwsza niedziela miesiąca. Po Mszach świętych adoracja Najświętszego Sakramentu. O godz. 15.00 Msza św. sprawowana w intencji małżeństw. O godz. 18.30 nieszpory.

3. We wtorek z Katedry Wawelskiej wyrusza XXXIX Piesza Krakowska Pielgrzymka do Częstochowy także z naszymi parafianami, którym towarzyszył będzie ks. Mateusz Szymczyk. Wszystkich, którzy nie mogą wybrać się na pielgrzymi szlak zachęcamy do duchowego pielgrzymowania.

4. Z kalendarza liturgicznego:

– we wtorek przypada święto Przemienienia Pańskiego;

– w czwartek wspomnienie św. Dominika, prezbitera; o godz. 17.00 cotygodniowa adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwy za wstawiennictwem bł. Hanny Chrzanowskiej;

– w piątek przypada święto św. Teresy Benedykty od Krzyża, dziewicy i męczennicy, patronki Europy;

– w sobotę święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika.

5. Przypominamy, że w duszpasterskiej posłudze Kościoła katolickiego w Polsce sierpień poświęcony jest problematyce rozumnego korzystania z alkoholu.

6. Składamy serdeczne podziękowania za ofiary na naszą świątynię oraz na potrzeby duchowe i materialne całej wspólnoty parafialnej. Przypominamy, że przyszła niedziela jest niedzielą inwestycyjną. Naszych ofiarodawców polecamy Bogu w modlitwach.

Życzymy błogosławionej niedzieli oraz opieki świętych patronów dla solenizantów nadchodzącego tygodnia a wszystkim dobrego, wakacyjnego odpoczynku…