Ogłoszenia 11.08.2019

„Czuwajcie i bądźcie gotowi, bo o godzinie, której się nie domyślacie, Syn Człowieczy przyjdzie.”

(Mt 24, 42a. 44)

 

 

19.    N I E D Z I E L A   Z W Y K Ł A

 

1. Z kalendarza liturgicznego:

– We wtorek przypada święto NMP Kalwaryjskiej. Serdecznie zapraszamy na kolejne Nabożeństwo Fatimskie. Rozpocznie się ono Mszą św. o godz. 18.00.

– W środę przypada wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego, prezbitera i męczennika. O godz. 18.00 cotygodniowa nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

– W czwartek będziemy obchodzić uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny zwaną w tradycji polskiej świętem Matki Boskiej Zielnej. Msze święte w naszym kościele zostaną odprawione według porządku niedzielnego. Po każdej Mszy św. błogosławienie ziół i kwiatów. Bukiety będzie można nabyć przed każdą Mszą św. przed kościołem. Dochód z ich sprzedaży zostanie przeznaczony na pokrycie kosztów trwających prac remontowych.

Również w czwartek cotygodniowa adoracja Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo za wstawiennictwem bł. Hanny Chrzanowskiej. Początek o godz. 17.00.

– W sobotę przypada święto św. Jacka, prezbitera, patrona archidiecezji krakowskiej.

2. Spotkanie zespołu charytatywnego przed świętem Matki Boskiej Zielnej odbędzie się w środę w sali w piwnicach plebanii. Początek o godz. 15.00.

3.  Składamy serdeczne podziękowania za ofiary na naszą świątynię oraz na potrzeby duchowe i materialne całej wspólnoty parafialnej, szczególnie te składane z myślą o pokryciu kosztów prowadzonych prac konserwatorskich. Naszych ofiarodawców polecamy Bogu w modlitwach.

4. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, która jest do nabycia w zakrystii i w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania.

5. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odszedł:

+ Jan DZIEDZIC

Polećmy go miłosierdziu Bożemu we wspólnej modlitwie – Wieczne odpoczywanie…

 

Życzymy błogosławionej niedzieli oraz opieki świętych patronów dla solenizantów nadchodzącego tygodnia a wszystkim dobrego, wakacyjnego odpoczynku…