Ogłoszenia 1.09.2019

„Weźcie moje jarzmo na siebie i uczcie się ode Mnie, bo jestem cichy i pokorny sercem.”

(Mt 11,29ab)

22. NIEDZIELA   ZWYKŁA

1. Dziś I niedziela miesiąca. Po Mszach św. adoracja Najświętszego Sakramentu.

2. Z kalendarza liturgicznego:

– we wtorek przypada wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego, papieża i doktora Kościoła;

–  w tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i I sobota miesiąca: w czwartek o godz. 17.00 modlitwy za wstawiennictwem bł. Hanny połączone z adoracją Najświętszego Sakramentu – z racji I czwartku m-ca będziemy modlić się szczególnie w intencji kapłanów oraz nowych powołań kapłańskich i zakonnych;

– w piątek dodatkowa Msza św. dla dzieci o godz. 17.00; możliwość spowiedzi rano – podczas Mszy św. i po południu od godz.16.30;

– w sobotę po Mszy św. o godz. 6.30 modlitwy w intencji matek oczekujących potomstwa oraz nienarodzonych dzieci, których życie jest zagrożone; o godz. 7.15 nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi (Msza św., 15 –minutowe rozważanie i różaniec); odwiedziny chorych od godz. 8.30.

3. Msze św. na rozpoczęcie nowego roku szkolnego zostaną odprawione:

– w poniedziałek 2 września:

godz. 9.00 dla uczniów szkół podstawowych

godz. 11.30 dla VIII Liceum Ogólnokształcącego

– we wtorek 3 września:

godz. 8.00 dla Prywatnej Szkoły „Inspiracja”.

Możliwość spowiedzi dla dzieci i młodzieży pół godziny przed każdą Mszą św.

4. Od jutra zmieniają się godziny dyżurów w kancelarii parafialnej. Kancelaria będzie czynna w poniedziałki, środy i piątki od 16.30 do 17.30, natomiast we wtorki i czwartki od 9.30 do 11.00. Również od jutra w tygodniu będzie odprawiana Msza św. o godz. 7.15. We wrześniu rozpoczynają się kursy przedmałżeńskie. Wznawia też działalność poradnia małżeńska. Szczegóły i zapisy na naszej stronie internetowej.

5. W przyszłą niedzielę, 8 września, odbędzie się doroczna pielgrzymka rodzin do Kalwarii Zebrzydowskiej. Z naszej parafii wyruszy autokar. Zapisy w zakrystii i w kancelarii parafialnej. Serdecznie zapraszamy.

6. Biuro Podróży Apolonia -Tour zaprasza na pielgrzymkę do sanktuariów ziemi włoskiej w dniach

21-29 września. Koszt 850 zł i 290 euro. Więcej informacji w gablocie i w zakrystii.

7. Polecamy prasę katolicką. W zakrystii można nabyć najnowszą Niedzielę, Gościa Niedzielnego, Źródło a dla dzieci Małego Gościa Niedzielnego. W kościele został także wyłożony wrześniowy numer biuletynu parafialnego Nasza Przyjaźń.

8. Dziękujemy za ofiary na naszą świątynię oraz na potrzeby duchowe i materialne całej wspólnoty parafialnej. Przypominamy, że przyszła niedziela jest w naszym kościele niedzielą inwestycyjną. Ofiary złożone tego dnia na tacę zostaną przeznaczone na pokrycie kosztów prowadzonych prac konserwatorskich. Dziś przed kościołem odbywa się kwesta na rzecz misji.

9. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odszedł:

+ Krzysztof ŁUBA

Polećmy go miłosierdziu Bożemu we wspólnej modlitwie – Wieczne odpoczywanie…

Życzymy błogosławionej niedzieli oraz opieki świętych patronów dla solenizantów nadchodzącego tygodnia