Ogłoszenia 8.09.2019

„Okaż Twemu słudze światło swego oblicza i naucz mnie Twoich ustaw.”

(Ps 119,135)

23. NIEDZIELA   ZWYKŁA

1. Serdecznie zapraszamy do udziału w niedzielnych nieszporach – wieczornej modlitwie Kościoła, które odprawiamy o godz. 18.30. Również dzisiaj odbędzie się w naszym kościele koncert chóru z Norwegii. Początek o godz. 20.00. Wstęp wolny.

– w poniedziałek przypada wspomnienie bł. Anieli Salawy, dziewicy;

– w czwartek o godz. 17.00 cotygodniowa adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwy za wstawiennictwem bł. Hanny Chrzanowskiej;

– w piątek przypada wspomnienie św. Jana Chryzostoma, biskupa i doktora Kościoła;, o godz. 18.00 kolejne Nabożeństwo Fatimskie, któremu przewodniczył będzie i homilię wygłosi o. Andrzej Pilch SchP;

– w sobotę przypada święto Podwyższenia Krzyża Świętego;

– w przyszłą niedzielę wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Bolesnej.

3. Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z klas VIII odbędzie się w najbliższy czwartek 12 września i rozpocznie Mszą św. o godz. 18.00.

4. XVII Ogólnopolska Pielgrzymka Kolejarzy do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie- Łagiewnikach odbędzie się w sobotę 14 września. Szczegóły na plakacie.

5. Zachęcamy do udziału w uroczystościach odpustowych ku czci Podwyższenia Krzyża Świętego w sanktuarium mogilskim w dniach 14-21 września. Szczegółowy program został wywieszony w gablocie.

6. Biuro Podróży Apolonia -Tour zaprasza na pielgrzymkę do sanktuariów ziemi włoskiej w dniach 21-29 września. Więcej informacji w gablocie i w zakrystii.

7. Dziękujemy za ofiary na naszą świątynię oraz na potrzeby duchowe i materialne całej wspólnoty parafialnej. Szczególne podziękowanie kierujemy do osób, które wspierają konieczne remonty i prace konserwatorskie. Dziękujemy także za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę na potrzeby misji w Sudanie Południowym. Wolontariusze zabrali 3485 zł.

8.  W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszła:

+ Zofia URBANOWICZ

Polećmy ją miłosierdziu Bożemu we wspólnej modlitwie – Wieczne odpoczywanie…