Ogłoszenia 15.09.2019 r.

„W Chrystusie Bóg pojednał świat ze sobą, nam zaś przekazał słowo jednania.”

(2 Kor 5,19)

 

24.  NIEDZIELA  ZWYKŁA

1. Z kalendarza liturgicznego:
– w poniedziałek przypada wspomnienie świętych męczenników Korneliusza, papieża, i Cypriana, biskupa;

– w środę święto św. Stanisława Kostki, zakonnika – patrona Polski;

– w piątek wspomnienie świętych męczenników Andrzeja Kim Taegon, Pawła Chong Hasang i Towarzyszy;

– w sobotę święto św. Mateusza, apostoła i ewangelisty, patrona ks. Mateusza – Msza św. w intencji solenizanta zamówiona przez Wspólnotę Żywego Różańca zostanie odprawiona w sobotę o godz. 18.00.

2. Spotkanie formacyjne zespołu charytatywnego odbędzie się w najbliższy czwartek 19 września i rozpocznie Mszą św. wieczorną. Wcześniej zapraszamy do uczestniczenia w cotygodniowej adoracji Najświętszego Sakramentu i modlitwach za wstawiennictwem bł. Hanny. Początek o godz. 17.00. Spotkania zespołu mają charakter otwarty. Może w nich wziąć udział każdy, kto chciałby lepiej poznać Pismo Święte.

3. Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z klas VII i VIII odbędzie się w najbliższy piątek, 20 września, i rozpocznie Mszą św. o godz. 18.00.

4. Fundacja Ignatianum zaprasza do włączenia się w ogólnopolską akcję charytatywną pod nazwą Kredkobranie- zbiórkę przyborów szkolnych dla Polaków mieszkających na kresach. Dary można składać do końca września w budynku Akademii Ignatianum przy ul. Kopernika 26 codziennie z wyjątkiem niedzieli w godz. 8-19. Można je także złożyć w naszej zakrystii lub kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania.

5.  Już dziś serdecznie zapraszamy na dwudniową pielgrzymkę parafialną do Torunia i Gniezna w dniach 16-17 października. Szczegóły wyjazdu zostaną podane wkrótce.

6. Urząd Miasta Krakowa serdecznie zaprasza na konsultacje dotyczące zagospodarowania terenu pod budowaną estakadą. Spotkanie otwarte odbędzie się w środę 18 września o godz. 17.00 w SP nr 10 przy ul. Ks. Franciszka Blachnickiego 1. Szczegóły na plakacie.

7. Dziękujemy za ofiary na naszą świątynię oraz na potrzeby duchowe i materialne całej wspólnoty parafialnej. Szczególne podziękowanie kierujemy do osób, które swoimi ofiarami przelanymi na konto parafii a także złożonymi na tacę w niedzielę inwestycyjną wsparły remont naszego zabytkowego kościoła.

8. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszła:
+ Wiktoria PUCHAŁA

Polećmy ją miłosierdziu Bożemu we wspólnej modlitwie – Wieczne odpoczywanie…

Życzymy błogosławionej niedzieli

oraz opieki świętych patronów dla solenizantów nadchodzącego tygodnia