Ogłoszenia 29.09.2019 r.

„Jezus Chrystus, będąc bogaty, dla was stał się ubogim, aby was swoim ubóstwem ubogacić.”

(2 Kor 8,9)

26. NIEDZIELA   ZWYKŁA 

1.       Z kalendarza liturgicznego:

–          w poniedziałek przypada wspomnienie św. Hieronima, prezbitera i doktora Kościoła;

–          we wtorek wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i doktora Kościoła;

–          w środę wspomnienie Świętych Aniołów Stróżów;

–          w piątek wspomnienie św. Franciszka z Asyżu;

–          w sobotę wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej, dziewicy;

–          w tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i I sobota miesiąca: w czwartek podczas cotygodniowej adoracji Najświętszego Sakramentu oraz nabożeństwa różańcowego modlitwy w intencji powołań kapłańskich i zakonnych; w piątek dodatkowa Msza św. dla dzieci o godz. 17.00; możliwość spowiedzi rano podczas Mszy świętych i dodatkowo od godz. 16.30; w sobotę po Mszy św. o godz. 6.30 modlitwy w intencji matek oczekujących potomstwa oraz nienarodzonych dzieci, których życie jest zagrożone; nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi o godz. 7.15.

–          W przyszłą niedzielę zmianka tajemnic różańcowych o godz. 8.00; Msza św. w intencji małżeństw o godz. 15.00.

2.       Zachęcamy do udziału w nabożeństwach różańcowych, które będziemy odprawiać w tygodniu o godz. 17.30, a w niedziele o godz. 18.30. Pierwsze nabożeństwo różańcowe już we wtorek, natomiast w przyszłą niedzielę zapraszamy na nabożeństwo różańcowe z procesją wyjątkowo o godz. 18.15. Z racji nabożeństw dyżury popołudniowe w kancelarii zostają skrócone do godz. 17.15.

3.       Spotkanie dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św. w naszej parafii i ich rodziców odbędzie się w czwartek, 3 października, o godz. 18.00. Rozpocznie się ono Mszą św.

4.        Spotkanie kandydatów do bierzmowania z kl. VII w piątek 04.10. Rozpoczęcie Mszą Św. o godz. 18.00 a po niej spotkanie w salce.

5.       Serdecznie zapraszamy na dwudniową pielgrzymkę autokarową do Torunia i Gniezna. Udajemy się na uroczystości odpustowe do Sanktuarium NMP Gwiazdy Nowej Ewangelizacji z relikwiami bł. Hanny Chrzanowskiej. W programie również zwiedzanie Torunia oraz Gniezna. Wyjazd 16 października o godz. 3.45. Koszt 220 zł. Zapisy do 6 października w kancelarii parafialnej lub zakrystii. Szczegóły na plakatach.

6.       W październiku wybiegamy myślą do listopadowych świąt. Tradycyjne ofiary na wypominki „jednorazowe” i „roczne” można składać przez cały październik w kancelarii parafialnej lub w zakrystii.

7.       Składamy serdeczne podziękowania za ofiary na naszą świątynię oraz na potrzeby duchowe i materialne całej wspólnoty parafialnej.

8.       W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli:

+ Krystyna Papiz

Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu we wspólnej modlitwie- Wieczne odpoczywanie…

Życzymy błogosławionej niedzieli oraz opieki świętych patronów dla solenizantów nadchodzącego tygodnia