Ogłoszenia 6.10.2019 r.

„Słowo Pana trwa na wieki, to słowo ogłoszono wam jako Dobrą Nowinę.”

(1 P 1, 25)

27. NIEDZIELA   ZWYKŁA

1. Gorąco witamy w naszej wspólnocie parafialnej Księdza Dominika Sujeckiego, kapłana archidiecezji łódzkiej, którego Ksiądz Arcybiskup skierował na studia na UPJP II. Ksiądz Dominik będzie mieszkał i pomagał w naszej parafii. Otoczmy go życzliwością i modlitwą.

2. Dziś I niedziela miesiąca. Po Mszach św. adoracja Najświętszego Sakramentu. Z racji przypadającej jutro 117. rocznicy urodzin bł. Hanny Chrzanowskiej dziś o godz. 13.00 Msza św. w intencji wspólnoty szkolnej jej imienia.

3. Trwa miesiąc październik. Serdecznie zapraszamy do włączenia się we wspólną modlitwę różańcową w tygodniu o godz. 17.30. Dziś nabożeństwo będzie połączone z uroczystą procesją i rozpocznie się o godz. 18.15.
Z racji nabożeństw dyżury popołudniowe w kancelarii zostają skrócone do godz. 17.15.

4. Z kalendarza liturgicznego:
– w poniedziałek przypada wspomnienie NMP Różańcowej: Msza św. w intencji róż różańcowych zostanie odprawiona o godz. 18.00;

– w środę przypada święto bł. Wincentego Kadłubka, bpa.

5. Nasza wspólnota parafialna otrzymała zaproszenie na nocną adorację Najświętszego Sakramentu do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach na najbliższy czwartek 10 października od godz. 21.00. Chętnych do udziału w niej prosimy o zgłoszenie w zakrystii lub kancelarii parafialnej w celu zorganizowania dojazdu.

6. W przyszłą niedzielę, 13 października odprawimy ostatnie w tym roku nabożeństwo fatimskie. Rozpocznie się ono Mszą św. o godz. 19.00. Po niej przejdziemy w procesji różańcowej wokół kościoła. Tego dnia wyjątkowo nie będzie nabożeństwa różańcowego przed Mszą św.

7. Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę parafialną do Torunia i Gniezna w dniach 16-17 października. Można się na nią zapisać do czwartku włącznie. Szczegóły na plakacie.

8. Zbliża się listopad – błogosławiony czas modlitwy za zmarłych. Tradycyjne ofiary na tzw. wypominki „jednorazowe” i „roczne” przyjmujemy w zakrystii i w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania.

9. Dziękujemy za ofiary na naszą świątynię oraz na potrzeby duchowe i materialne całej wspólnoty parafialnej. Przypominamy, że przyszła niedziela jest w naszej wspólnocie niedzielą inwestycyjną. Ofiary złożone na tacę zostaną przeznaczone na pokrycie kosztów prowadzonych remontów. Można o nich przeczytać w październikowym biuletynie Nasza Przyjaźń, który został wyłożony w kościele. Również w przyszłą niedzielę z uwagi na obchody XIX Dnia Papieskiego zostanie przeprowadzona zbiórka do puszek na potrzeby Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.

10. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszła:
+ Danuta SADOWSKA

   Polećmy ją miłosierdziu Bożemu we wspólnej modlitwie – Wieczne odpoczywanie…

 

Życzymy błogosławionej niedzieli

oraz opieki świętych patronów dla solenizantów nadchodzącego tygodnia