Ogłoszenia 13.10.2019 r.

„Za wszystko dziękujcie Bogu, taka jest bowiem wola Boża względem was w Jezusie Chrystusie.”

(1 Tes 5, 18)

28.   N I E D Z I E L A   Z W Y K Ł A

 

1. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy w ubiegły czwartek podjęli trud nocnej adoracji Najświętszego Sakramentu w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach. Szczególne podziękowanie kierujemy do dzieci. Wierzymy, że Bóg hojnie wynagrodzi Wam poświęcony czas.

2. Z kalendarza liturgicznego:
– We wtorek przypada wspomnienie św. Teresy od Jezusa, dziewicy i doktora Kościoła – odpust w kościele SS. Karmelitanek Bosych przy ul. Kopernika 44. Sumie odpustowej o godz. 17.00 przewodniczył będzie ks. Mirosław Smyrak.

– W środę przypada wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej;

– w czwartek wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika;

– w piątek święto św. Łukasza Ewangelisty, patrona służby zdrowia;

– w przyszłą niedzielę uroczystość św. Jana Kantego, prezbitera, głównego patrona archidiecezji krakowskiej i miasta Krakowa.

3. Trwa miesiąc październik. Serdecznie zapraszamy do włączenia się we wspólną modlitwę różańcową. Nabożeństwa odbywają się w tygodniu o godz. 17.30. Dziś różaniec odmówimy wyjątkowo po Mszy św. wieczornej w ramach ostatniego w tym roku nabożeństwa fatimskiego, któremu przewodniczył będzie o. Andrzej Pilch SchP.

4. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc na pielgrzymkę parafialną do Torunia i Gniezna w dniach 16-17 października. To niezwykle ważna pielgrzymka. Wieziemy relikwie naszej błogosławionej do Sanktuarium NMP Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II w Toruniu. Będziemy uczestniczyć w uroczystościach odpustowych. W programie również zwiedzanie Torunia z przewodnikiem. Być może uda się nam także wejść do rozgłośni radiowej. Na drugi dzień zaplanowane jest zwiedzanie Gniezna. Będziemy uczestniczyć w Mszy św. w Katedrze Gnieźnieńskiej. Na pielgrzymkę można się jeszcze zapisać dziś po Mszach Świętych w zakrystii.

5. Serdecznie zapraszamy na koncert chóru z Danii, który odbędzie się w naszym kościele w piątek 18 października po Mszy św. wieczornej. Wstęp wolny.

6. W naszej parafii organizowana jest pielgrzymka do Ziemi Świętej, piątej Ewangelii Jezusa, w dniach od 1 do 8 lutego 2020 r. – jest to drugi tydzień ferii zimowych. Z powodu krótkiego terminu rezerwacji samolotu zapisy do 30 października. Więcej informacji oraz lista zapisów w zakrystii i w kancelarii parafialnej oraz u ks. Marcina.

7. Zbliża się listopad  – błogosławiony czas modlitwy za zmarłych. Tradycyjne ofiary na tzw. wypominki „jednorazowe” i „roczne” przyjmujemy w zakrystii i dodatkowo w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania.

8. Dziękujemy za ofiary na naszą świątynię oraz na potrzeby duchowe i materialne całej wspólnoty parafialnej. Dziś z uwagi na obchody XIX Dnia Papieskiego przeprowadzana jest zbiórka na rzecz Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia, która wspiera finansowo edukację zdolnej młodzieży pochodzącej z niezamożnych rodzin. Specjalna puszka jest wystawiona w kościele.

9. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli:

+ Leszek Antoni MAGRYSIEWICZ

+ Tomasz Józef CICHOŃ

            Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu we wspólnej modlitwie – Wieczne odpoczywanie…

Życzymy błogosławionej niedzieli oraz opieki świętych patronów dla solenizantów nadchodzącego tygodnia