Ogłoszenia 27.10.2019 r.

„W Chrystusie Bóg pojednał świat z sobą, nam zaś przekazał słowo jednania.”

(2 Kor 5, 19)

30.   N I E D Z I E L A   Z W Y K Ł A

 

1. Dziś z racji uroczystości Poświęcenia Kościoła po Mszy Świętej o godz. 13.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i uroczyste Te Deum. Dzisiejsza składka jest przeznaczona na budownictwo sakralne. Swoimi ofiarami wspieramy budujące się kościoły.

2. Z kalendarza liturgicznego:
-W poniedziałek 28 października przypada święto Świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza. Jak co miesiąc zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.00 przy relikwiach i za wstawiennictwem bł. Hanny Chrzanowskiej.

– W czwartek, 31 października, będzie możliwość spędzenia wieczoru z naszymi świętymi. O godz. 17.00 cotygodniowa adoracja Najśw. Sakramentu i modlitwy za wstawiennictwem bł. Hanny. Następnie Msza św. a po niej prezentacja, która ma nas przygotować do wprowadzenia relikwii św. Mikołaja. Szczegóły na plakacie. W tym miejscu pragniemy podziękować wszystkim składającym ofiary na relikwiarz naszego Patrona. Jest on wykonywany na specjalne zamówienie. Będzie miał kształt mitry. Jego koszt wyniesie około 4 tys. zł.

– W piątek przypada Uroczystość Wszystkich Świętych. Jest to święto obowiązkowe. Msze św. zostaną odprawione według porządku niedzielnego. Tego dnia kancelaria parafialna będzie nieczynna.

– W sobotę przypada Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Msze św. będą odprawione tak jak w dni powszednie. Z racji I soboty miesiąca po Mszy św. o godz. 6.30 modlitwy w intencji matek oczekujących potomstwa oraz nienarodzonych dzieci, których życie jest zagrożone; nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi o godz. 7.15. Procesja w intencji zmarłych wypominanych po Mszy św. wieczornej.

– W przyszłą niedzielę zmianka tajemnic różańcowych o godz. 8.00; Msza św. w intencji małżeństw o godz. 15.00.

3. Zgodnie z intencją naszego metropolity, Ks. Abpa Marka Jędraszewskiego, od listopada wprowadzamy codzienną adorację Najświętszego Sakramentu. Pierwsza odbędzie się w Dzień Zaduszny o godz. 17.30.

4. W dniach 1-8 listopada można zyskać odpusty za zmarłych. Szczegóły zamieścimy w listopadowym biuletynie parafialnym Nasza Przyjaźń. Jednym z warunków uzyskania odpustu jest spowiedź sakramentalna. Przypominamy, że w naszym kościele spowiadamy w tygodniu rano do godz. 7.10 i podczas Mszy św. wieczornej, a w niedziele podczas wszystkich Mszy św.

5. Tradycyjne ofiary na tzw. wypominki „jednorazowe” i „roczne” przyjmujemy w zakrystii a w tygodniu w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania.

6. W naszej parafii organizowana jest pielgrzymka do Ziemi Świętej, piątej Ewangelii Jezusa, w dniach od 1 do 8 lutego 2020 r. – jest to drugi tydzień ferii zimowych. Z powodu krótkiego terminu rezerwacji samolotu zapisy do 30 października. Więcej informacji oraz lista zapisów w zakrystii i w kancelarii parafialnej oraz u ks. Marcina.

7. Dziękujemy za ofiary na naszą świątynię oraz na potrzeby duchowe i materialne całej wspólnoty parafialnej.

8. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszła:

+ Stefania SIDOR

 Polećmy ją Miłosierdziu Bożemu we wspólnej modlitwie – Wieczne odpoczywanie…

Życzymy błogosławionej niedzieli

            oraz opieki świętych patronów dla solenizantów nadchodzącego tygodnia