Ogłoszenia 10.11.2019 r.

„Jezus Chrystus jest Pierworodnym umarłych, Jemu chwała i moc na wieki wieków.”

(Ap 1,5-6)

32.   N I E D Z I E L A   Z W Y K Ł A

 

1. Dziś obchodzimy Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym.

2. Jutro z racji przypadającej rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości, zachęcamy do modlitwy w intencji Ojczyzny podczas Mszy św. sprawowanych o godz. 6.30, 7.15 i 18.00. Przypominamy, że w naszym kościele odbywają się codzienne adoracje Najświętszego Sakramentu, podczas których w listopadzie modlimy się za zmarłych wypominanych, a także w intencji naszej Ojczyzny. Adoracje rozpoczynają się pół godziny przed Mszą św. wieczorną.

3. Z kalendarza liturgicznego:
– W poniedziałek przypada wspomnienie św. Marcina z Tours, biskupa, patrona ks. Marcina Masłonia oraz Pana kościelnego, którym życzymy wszelkich łask, zapewniając o naszej modlitewnej pamięci. Msza św. w intencji ks. Marcina zamówiona przez Wspólnotę Żywego Różańca zostanie odprawiona w poniedziałek o godz. 18.00.

– We wtorek przypada wspomnienie św. Jozafata, biskupa i męczennika.

– W środę wspomnienie św. Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, pierwszych męczenników Polski.

4.  W poniedziałek 11 listopada kancelaria parafialna będzie nieczynna.

5. Dziękujemy za ofiary na naszą świątynię oraz na potrzeby duchowe i materialne całej wspólnoty parafialnej. Szczególne podziękowanie kierujemy do osób składających ofiary na relikwiarz św. Mikołaja a także tych, które wspierają remont naszego kościoła. W przyszłą niedzielę w związku z obchodzonym 3. Światowym Dniem Ubogich zostanie przeprowadzona zbiórka do puszek z przeznaczeniem na pomoc ubogim w naszej parafii, jak również na organizację centralnych wydarzeń ŚDU w Krakowie (szczegóły na plakacie).
Biorąc pod uwagę, że naszej parafii patronują święci odznaczający się szczególną wrażliwością na potrzeby bliźnich, czujemy się zobowiązani, by rozwinąć nową inicjatywę – dotrzeć kilka razy w tygodniu do osób chorych, starszych, samotnych „ze świeżą, domową, gorącą zupą, przygotowywaną w parafialnej kuchni”. Mamy już kilku wolontariuszy, studentów z Akademii Ignatianum, którzy chętnie zaniosą ją do domów potrzebujących. Następny krok to poznać ich adresy. I tu zwracamy się z prośbą o ich wskazanie. Nie bądźmy obojętni! Jeżeli obok nas mieszka ktoś opuszczony, zapukajmy, zapytajmy, czy przyjąłby pomoc z parafii, zgłośmy go w kancelarii parafialnej.

6. Polecamy prasę katolicką, która jest do nabycia w zakrystii i w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania.

7. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odszedł:
+ Zbigniew MORŻKOWSKI

Polećmy go miłosierdziu Bożemu we wspólnej modlitwie – Wieczne odpoczywanie…

 

Życzymy błogosławionej niedzieli

oraz opieki świętych patronów dla solenizantów nadchodzącego tygodnia