Ogłoszenia 1.12.2019 r.

„Okaż nam, Panie, łaskę swoją, i daj nam swoje zbawienie.”

(Ps 85,8)

1.   N I E D Z I E L A   A D W E N T U

1. Dziś pierwsza niedziela miesiąca. Msza św. w intencji małżeństw o godz. 15.00. Adoracja Najśw. Sakramentu prowadzona przez wspólnoty parafialne po Mszy św. wieczornej.

2. Z kalendarza liturgicznego:
– We wtorek przypada wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, prezbitera.- W czwartek z racji I czwartku miesiąca podczas wieczornej adoracji będziemy modlić się szczególnie w intencji powołań.

– W piątek z racji I piątku m-ca dodatkowa Msza św. dla dzieci o godz. 17.00; możliwość spowiedzi rano – podczas Mszy św. i po południu od godz. 16.30.

Również w piątek będziemy obchodzić uroczystość odpustową ku czci św. Mikołaja, Bpa. Przygotowujemy się do niej modlitwą nowennową. Suma odpustowa zostanie odprawiona o godz. 18.00. Będzie ona miała szczególnie uroczysty charakter. Podczas niej zostaną wprowadzone do kościoła relikwie naszego Patrona, św. Mikołaja Bpa. Zapraszamy również na Msze św. z homilią ks. prof. dr hab. Andrzeja Zwolińskiego na okoliczność sprowadzenia relikwii, w najbliższą sobotę o godz. 18.00 i w przyszłą niedzielę. Szczegóły na plakacie.

W dzień odpustu kancelaria parafialna będzie nieczynna.

– W sobotę przypada wspomnienie św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła. Z racji I soboty miesiąca po Mszy św. o godz. 6.30 modlitwy w intencji matek oczekujących potomstwa oraz nienarodzonych dzieci, których życie jest zagrożone; nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi o godz. 7.15.

3. Zachęcamy do udziału w roratach, które będą się odbywać w naszym kościele parafialnym codziennie o godz. 6.30 rano. Dzieci zapraszamy na roraty w poniedziałki, środy i piątki o godz. 18.00.

4. Dziś przed kościołem Zespół Charytatywny rozprowadza świece wigilijne Caritas. Wzorem ubiegłych lat prosimy o włączenie się w przedświąteczną akcję zbierania trwałych i nieprzeterminowanych produktów żywnościowych. Specjalny kosz będzie wystawiony w kościele.

5. Dziękujemy za ofiary na naszą świątynię oraz na potrzeby duchowe i materialne naszej wspólnoty parafialnej, a także te złożone w ubiegłą niedzielę na rzecz Parafii w Mohylewie. Przekazaliście Państwo 6356 zł i 150 euro. Bóg zapłać! Przypominamy, że przyszła niedziela jest niedzielą inwestycyjną.

6. Polecamy prasę katolicką, która jest do nabycia w zakrystii a w tygodniu w kancelarii parafialnej. W kościele został także wyłożony grudniowy biuletyn parafialny Nasza Przyjaźń.

 

Życzymy błogosławionej niedzieli

oraz opieki świętych patronów dla solenizantów nadchodzącego tygodnia.

 Życzymy także dobrego przygotowania do uroczystości odpustowej.

 Dziś przed kościołem dla wszystkich prezent od. św. Mikołaja:

dobre słowo, słodki upominek i gorąca czekolada