Ogłoszenia 8.12.2019 r.

„Zdrowaś Maryjo, łaski pełna, Pan z Tobą, błogosławionaś Ty między niewiastami.”

(Łk 1,28)

2.    N I E D Z I E L A    A D W E N T U

UROCZYSTOŚĆ NIEPOKALANEGO POCZĘCIA NMP

 

1. Pragniemy podziękować wszystkim za zaangażowanie w przygotowanie uroczystości odpustowej i za udział w niej. Niech św. Mikołaj obecny wśród nas w swoich relikwiach wyprasza całej wspólnocie i każdemu z osobna potrzebne dary i łaski.

2. Z kalendarza liturgicznego:
– dziś obchodzimy dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie;

– w piątek przypada wspomnienie św. Łucji, dziewicy i męczennicy;

– w sobotę wspomnienie św. Jana od Krzyża, prezbitera i doktora Kościoła: SS. Karmelitanki Bose z klasztoru przy ul. Kopernika 44 zapraszają na Msze św. odpustowe o godz. 6.30 i 17.00.

3. Zachęcamy do udziału w roratach, które odbywają się w naszym kościele parafialnym codziennie o godz. 6.30 rano i dodatkowo dla dzieci w poniedziałek, środę i piątek o godz. 18.00.

4. Dom Pomocy Społecznej przy ul. Radziwiłłowskiej 8 serdecznie zaprasza na Świąteczne Warsztaty Rekreacyjno-Integracyjne dla Seniorów. Odbędą się one w najbliższą środę 11 grudnia o godz. 9.00. Wszystkie osoby zainteresowane prosimy o kontakt z Domem Pomocy Społecznej. Więcej informacji w zakrystii oraz na plakacie w gablocie.

5. Informujemy, że przyjmujemy już zgłoszenia chorych do przedświątecznych odwiedzin. Odbędą się one w sobotę 21 grudnia.

6. Kontynuujemy akcję zbierania trwałych i nieprzeterminowanych produktów żywnościowych oraz środków czystości. Specjalny kosz jest wystawiony w kościele.

7. Wybiegając myślą do zbliżających się wizyt duszpasterskich zwracamy się z prośbą do nowych mieszkańców, a także do osób, które przez ostatnie dwa lata nie przyjmowały „kolędy” a chcą to uczynić, o zgłaszanie się w kancelarii parafialnej.

8. Dziękujemy za ofiary na naszą świątynię oraz na potrzeby duchowe i materialne całej wspólnoty parafialnej. Naszych ofiarodawców polecamy Bogu w modlitwach.

9. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli:
+ Wacław KOCHAŃSKI

+ Zygmunt CICHOŃ

+ Władysław JAGIELCZUK

Polećmy ich miłosierdziu Bożemu we wspólnej modlitwie – Wieczne odpoczywanie…

Życzymy błogosławionej niedzieli

oraz opieki świętych patronów dla solenizantów nadchodzącego tygodnia