Ogłoszenia 22.12.2019 r.

 „Oto Dziewica pocznie i porodzi Syna, któremu nadadzą imię Emmanuel, to znaczy Bóg z nami.”

(Mt 1,18-24)

 

4.    N I E D Z I E L A    A D W E N T U

 

1. Kończy się okres adwentu. Zachęcamy wszystkich, którzy jeszcze tego nie uczynili, do dobrego przygotowania się do świąt poprzez sakrament pokuty. Możliwość spowiedzi dziś podczas wszystkich Mszy św., jutro od 6.30 do 7.10 i podczas Mszy św. wieczornej a w poranek wigilijny od godz. 6.30 do 9.00.

2. Z kalendarza liturgicznego:
– We wtorek Wigilia Świąt Narodzenia Pańskiego. Msze św. będą sprawowane o godz. 6.30 i 7.15. Nie będzie Mszy św. o godz. 18.00. Zachęcamy do właściwego przeżywania wieczoru wigilijnego i Świąt Bożego Narodzenia oraz do pielęgnowania tradycyjnych zwyczajów wigilijnych: przeczytania fragmentu Ewangelii o Narodzeniu Jezusa, dzielenia się opłatkiem, wspólnej modlitwy i śpiewu kolęd. O godz. 24.00 zapraszamy na tradycyjną Pasterkę.

Składka z Pasterki będzie przeznaczona na Fundusz Obrony Życia SOS.

– W środę uroczystość Narodzenia Pańskiego. Msze św. będą sprawowane według porządku niedzielnego. Składka z tego dnia, tzw. denar świętego Piotra lub inaczej „świętopietrze”, jest przekazywana do Watykanu na cele dobroczynne.

– W czwartek przypada święto św. Szczepana, pierwszego męczennika: Msze święte odprawione zostaną według porządku niedzielnego; składka przeznaczona zostanie na UPJPII. W czwartek wyjątkowo nie będzie cotygodniowej adoracji Najświętszego Sakramentu i modlitw za wstawiennictwem bł. Hanny.

– W piątek przypada święto św. Jana, apostoła i ewangelisty. Błogosławieństwo wina po wieczornej Mszy świętej.

– W sobotę przypada święto Świętych Młodzianków, męczenników.

3. Zbliża się czas kolędowych odwiedzin duszpasterskich w naszych rodzinach, które w tym roku rozpoczniemy 27 grudnia. Jest to przede wszystkim okazja do wspólnej modlitwy w rodzinnym gronie – w podziękowaniu za otrzymane łaski w minionym roku i przyjęcie Bożego błogosławieństwa na Nowy Rok. Program wizyt jest zamieszczony w gablocie przed kościołem oraz na naszej stronie internetowej. Bardzo prosimy o przygotowanie na czas kolędy krzyża, świec i wody święconej, którą pokropieni zostaną domownicy i nasze mieszkania. Wodę będzie można zabierać z przedsionka naszego kościoła. Zwracamy się z prośbą do nowych mieszkańców, a także do osób, które przez ostatnie dwa lata nie przyjmowały „kolędy” a chcą to uczynić, o kontakt z kancelarią parafialną.

4. Składamy serdeczne podziękowania za ofiary na naszą świątynię oraz na potrzeby duchowe i materialne całej wspólnoty parafialnej. Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w przygotowania do świąt. Słowa szczególnego podziękowania kierujemy do pracowników parafii, Grupy Charytatywnej, służby kościelnej – Pana Organisty i Pana Kościelnego oraz Parafian, którzy podzielili się żywnością z potrzebującymi. Obdarowaliśmy 30 rodzin. Dorosłym dziękujemy za złożone świadectwo wiary poprzez liczny udział w roratach. Wszystkim za wszystko Bóg zapłać!

5. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli:
+ Aleksandra MALISZCZAK

+ Leszek KATARZYŃSKI

+ Adam LITWICKI

Polećmy ich miłosierdziu Bożemu we wspólnej modlitwie – Wieczne odpoczywanie…

 

Życzymy, aby nadchodzące dni przyczyniły się do wzrostu wiary, nadziei i miłości każdej i każdego z nas…

%d bloggers like this: