Ogłoszenia 29.12.2019 r.

„W sercach waszych niech panuje pokój Chrystusowy;

słowo Chrystusa niech w was mieszka w całym swym bogactwie.”

(Kol 3, 15a. 16a)

NIEDZIELA W OKTAWIE NARODZENIA PAŃSKIEGO

ŚWIĘTO ŚWIĘTEJ RODZINY, JEZUSA, MARYI I JÓZEFA

 

1. Dziś z racji święta Św. Rodziny podczas wszystkich Mszy św. specjalne błogosławieństwo relikwiami świętych Rodziców Małej Teresy z Lisieux. Serdecznie zapraszamy również na koncert kolęd w wykonaniu chóru Organum pod dyrekcja prof. Bogusława Grzybka dziś podczas i po Mszy św. wieczornej.

2. Z kalendarza liturgicznego:
– We wtorek przypada ostatni dzień roku kalendarzowego. Nabożeństwo dziękczynno-przebłagalne rozpocznie się o godz. 17.30. Bezpośrednio po nim Msza św. Tego dnia można uzyskać odpust zupełny za odśpiewanie lub recytację w kościele hymnu Ciebie, Boga, wysławiamy w celu podziękowania za otrzymane w ciągu roku dobrodziejstwa.

– W środę będziemy obchodzić uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi i jednocześnie 53. Światowy Dzień Pokoju. Jest to święto nakazane. Msze św. zostaną odprawione według porządku niedzielnego a zebrana składka zostanie przekazana na Centrum Jana Pawła II Nie lękajcie się! W pierwszy dzień roku kalendarzowego można uzyskać odpust zupełny za pobożne odmówienie hymnu O Stworzycielu, Duchu przyjdź.

– W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek, we wspomnienie świętych Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu, biskupów i doktorów Kościoła, o godz. 17.00 cotygodniowa adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwy za wstawiennictwem bł. Hanny Chrzanowskiej. Z racji I czwartku miesiąca będziemy modlić się szczególnie za kapłanów i o nowe powołania do służby Bożej.

– W piątek dodatkowa Msza św. dla dzieci o godz. 17.00; możliwość spowiedzi od 6.30-7.10 i od godz. 16.30.

– W sobotę po Mszy św. o godz. 6.30 modlitwy w intencji matek oczekujących potomstwa i nienarodzonych dzieci, których życie jest zagrożone. Nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi o godz. 7.15. Zmianka tajemnic różańcowych w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 8.00.

3. Już dziś zapraszamy wszystkich Parafian i Gości na Opłatek i wspólne, parafialne kolędowanie w niedzielę 12 stycznia. Rozpocznie się ono Mszą św. o godz. 15.00.

4. Trwają odwiedziny duszpasterskie w naszych rodzinach. Program wizyt jest zamieszczony w gablocie przed kościołem i na naszej stronie internetowej. Bardzo prosimy o przygotowanie na czas kolędy krzyża, świec i wody święconej, którą można zabierać z przedsionka kościoła. Osoby, które nie otrzymają kartki zawiadamiającej o kolędzie, a chciałyby przyjąć wizytę duszpasterską, proszone są o kontakt z kancelarią parafialną.

5. Polecamy prasę katolicką, którą można nabyć w zakrystii a w tygodniu w kancelarii parafialnej.

6. Składamy serdeczne podziękowania za ofiary na naszą świątynię oraz na potrzeby duchowe i materialne całej wspólnoty parafialnej. Dziękujemy również za ofiary złożone na prowadzenie kuchni dla ubogich i samotnych przy ul. Reformackiej 3. Wolontariusze ze Stowarzyszenia Przyjaciół im. Brata Alberta zebrali 1551 zł. Składamy również podziękowania wszystkim, którzy pomogli mieszkańcom Syrii. Zebraliśmy na pomoc dla nich 2622,70 zł.

Na zbliżający się Nowy 2020 Rok życzymy wszystkim Bożego błogosławieństwa

 oraz opieki Świętej Bożej Rodzicielki Maryi