Ogłoszenia 12.01.2020 r.

Otwarło się niebo i zabrzmiał głos ojca:

„To jest mój Syn umiłowany, Jego słuchajcie”.

(Mk 9, 7)

 

NIEDZIELA    –    ŚWIĘTO   CHRZTU  PAŃSKIEGO

 

1.Serdecznie zapraszamy wszystkich Parafian i Gości na doroczne kolędowanie. Rozpocznie się ono dzisiaj Mszą św. o godz. 15.00. Około godz. 16.00 przejdziemy do sali w piwnicach plebanii (wejście od ogrodu), by wspólnie kolędować. Niech każdy czuje się osobiście zaproszony. Natomiast w przyszłą niedzielę bezpośrednio po Mszy św. z godz. 15.00 będzie można wysłuchać koncertu kolęd w wykonaniu chóru Vox Populi pod dyrekcją Pana Rafała Marchewczyka.

2. Z kalendarza liturgicznego:
– w piątek przypada wspomnienie św. Antoniego, opata, i równocześnie XXIII Dzień Judaizmu w Kościele katolickim w Polsce;

– w sobotę rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan.

3. Zachęcamy do udziału w adoracjach Najświętszego Sakramentu, które odbywają się codziennie i rozpoczynają pół godziny przed wieczorną Mszą św.

4. Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z klas VII odbędzie się w piątek 17 stycznia i rozpocznie Mszą św. o godz. 18.00.

5. Spotkanie młodzieży przygotowującej się do wyjazdu na ŚDM odbędzie się również w piątek o godz. 19.45 w salce na wikarówce.

6. Trwają odwiedziny duszpasterskie w naszych rodzinach. Program wizyt jest zamieszczony w gablocie przed kościołem oraz na naszej stronie internetowej. Bardzo prosimy o przygotowanie na czas kolędy krzyża, świec i wody święconej, którą można zabierać z przedsionka kościoła. Osoby, które nie otrzymają kartki zawiadamiającej o kolędzie, a chciałyby przyjąć wizytę duszpasterską, proszone są o kontakt z kancelarią parafialną.

7. Polecamy prasę katolicką, która jest do nabycia w zakrystii i w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania.

8. Składamy podziękowania za ofiary na naszą świątynię oraz na potrzeby duchowe i materialne całej wspólnoty parafialnej.

9. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli:
+ Fryderyk SZCZUPAK

+ Krzysztof WIDŁA

 

Polećmy ich miłosierdziu Bożemu we wspólnej modlitwie – Wieczne odpoczywanie…

 

 

 

Życzymy błogosławionej niedzieli

oraz opieki świętych patronów dla solenizantów nadchodzącego tygodnia