Ogłoszenia 26.01.2020 r.

„ Jezus głosił Ewangelię o królestwie i leczył wszelkie choroby wśród ludu.”

(Mt 4, 23)

 

3.    N I E D Z I E L A   Z W Y K Ł A

 

1. Z kalendarza liturgicznego…

– Dziś obchodzimy Niedzielę Słowa Bożego.

– We wtorek przypada wspomnienie św. Tomasza z Akwinu, prezbitera i doktora Kościoła; jest to jednocześnie 28. dzień miesiąca, więc zapraszamy na Mszę św. wieczorną sprawowaną w intencji chorych za wstawiennictwem i przy relikwiach bł. Hanny Chrzanowskiej. Początek o godz. 18.00.

– W piątek przypada wspomnienie św. Jana Bosko, prezbitera, patrona wychowawców.

– W tym tygodniu przypada I sobota miesiąca. Z tej racji po Mszy św. o godz. 6.30 modlitwy w intencji matek oczekujących potomstwa i nienarodzonych dzieci, których życie jest zagrożone. Nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi rozpocznie się Mszą św. o godz. 7.15. Odwiedziny chorych w sobotę od godz. 8.30.

– W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić Święto Ofiarowania Pańskiego, a zarazem XXIV Dzień Życia Konsekrowanego. Poświęcenie gromnic podczas każdej Mszy świętej. Zebrana składka zostanie przeznaczona na zakony kontemplacyjne. W sposób szczególny tego dnia chcemy pamiętać o Siostrach Karmelitankach Bosych z klasztoru przy ul. Kopernika 44. Zachęcamy do podjęcia dzieła duchowej adopcji sióstr. Szczegóły na plakatach. W przyszłą niedzielę zmianka tajemnic różańcowych po Mszy św. o godz. 8.00; Msza św. w intencji małżeństw o godz. 15.00; adoracja Najświętszego Sakramentu prowadzona przez wspólnoty parafialne po Mszy św. o godz. 19.00.

2. Zachęcamy do udziału w adoracjach Najświętszego Sakramentu, które odbywają się codziennie i rozpoczynają pół godziny przed wieczorną Mszą św. Przywracamy również codzienny różaniec w dni powszednie o godz. 17.00. W poniedziałki jest on odmawiany przy wystawionych relikwiach św. Mikołaja z wyczytywaniem indywidualnych próśb, natomiast w czwartki przy relikwiach bł. Hanny Chrzanowskiej.

3. Spotkanie formacyjne zespołu charytatywnego odbędzie się w najbliższy czwartek po Mszy św. wieczornej na plebanii.

4.  Polecamy prasę katolicką, którą można nabyć w zakrystii i w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania.

5. Dziękujemy za ofiary na naszą świątynię oraz na potrzeby duchowe i materialne całej wspólnoty parafialnej.

6. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odszedł:

+ Zbigniew BARAN

Polećmy go miłosierdziu Bożemu we wspólnej modlitwie – Wieczne odpoczywanie…

 

Życzymy błogosławionej niedzieli

oraz opieki świętych patronów dla solenizantów nadchodzącego tygodnia

a dzieciom i młodzieży dobrego odpoczynku podczas ferii zimowych