Ogłoszenia 2.02.2020 r.

„Światło na oświecenie pogan i chwała ludu Twego, Izraela.”

(Łk 2, 32)

4.    N I E D Z I E L A   Z W Y K Ł A

 

1.Dziś obchodzimy święto Ofiarowania Pańskiego oraz XXIV Dzień Życia Konsekrowanego. Poświęcenie gromnic podczas każdej Mszy świętej. Zebrana składka zostanie przeznaczona na zakony kontemplacyjne. W sposób szczególny tego dnia chcemy pamiętać o naszych Siostrach Karmelitankach Bosych. Zachęcamy do podjęcia dzieła duchowej adopcji sióstr. Szczegóły na ulotkach oraz w lutowym numerze biuletynu parafialnego Nasza Przyjaźń, który został wyłożony w kościele.
Dziś  również I niedziela miesiąca. Zmianka tajemnic różańcowych o godz. 8.00; Msza św. w intencji małżeństw o godz. 15.00. Adoracja Najświętszego Sakramentu prowadzona przez wspólnoty parafialne po Mszy św. wieczornej.

2. Z kalendarza liturgicznego:
– w poniedziałek przypada wspomnienia św. Błażeja – podczas każdej Mszy św. święcenie jabłek i specjalne błogosławieństwo świecami;

– w środę przypada wspomnienie św. Agaty, dziewicy i męczennicy; podczas każdej Mszy św. zostanie pobłogosławiony chleb, sól i woda;

– w czwartek przypada wspomnienie świętych męczenników Pawła Miki i Towarzyszy; z racji I czwartku miesiąca będziemy modlić się szczególnie w intencji kapłanów i nowych powołań;

– w I piątek dodatkowa Msza św. dla dzieci o godz. 17.00; możliwość spowiedzi od 6.30-7.10 i od godz. 16.30.

3. W przyszłą niedzielę, 9 lutego, będziemy obchodzić nasz Parafialny Dzień Chorego. Już dziś zapraszamy chorych i osoby starsze na Mszę św. o godz. 9.30, podczas której będzie udzielany sakrament namaszczenia chorych. Wszystkie osoby przystępujące do niego powinny wcześniej skorzystać z sakramentu pokuty; osoby niedosłyszące będą mogły to uczynić w kaplicy bocznej. Kapłani będą spowiadać od godz. 9.00. Prosimy o przyniesienie z sobą karteczek z wypisanym imieniem, nazwiskiem oraz adresem. Prosimy także o ułatwienie osobom chorym i starszym dotarcia do kościoła.

4. Zachęcamy do udziału w adoracjach Najświętszego Sakramentu, które odbywają się codziennie i rozpoczynają pół godziny przed wieczorną Mszą św. Przywrócony został również codzienny różaniec w dni powszednie o godz. 17.00. W poniedziałki jest on odmawiany przy wystawionych relikwiach św. Mikołaja z wyczytywaniem indywidualnych próśb, natomiast w czwartki przy relikwiach bł. Hanny Chrzanowskiej.

5. Spotkanie formacyjne zespołu charytatywnego odbędzie się w najbliższy czwartek po Mszy św. wieczornej na plebanii.

6. Pielgrzymka dziękczynna za sprowadzenie relikwii św. Mikołaja, do Bari, miejsca, gdzie spoczywają doczesne szczątki naszego Patrona, odbędzie się w dniach 30 września- 4 października br. Szczegóły na afiszu w gablocie i w biuletynie parafialnym. Zapisy w kancelarii parafialnej.

7. Składamy serdeczne podziękowania za ofiary na naszą świątynię oraz na potrzeby duchowe i materialne całej wspólnoty parafialnej. Przypominamy, że przyszła niedziela jest w naszej wspólnocie niedzielą inwestycyjną.

8. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli:
+ Salomea GRABEUSZ

+ Jerzy ŚREDNIAWA

Polećmy ich miłosierdziu Bożemu we wspólnej modlitwie – Wieczne odpoczywanie…

 

Życzymy błogosławionej niedzieli

oraz opieki świętych patronów dla solenizantów nadchodzącego tygodnia

a dzieciom i młodzieży dobrego odpoczynku podczas ferii zimowych