Ogłoszenia 9.02.2020 r.

„Ja jestem światłością świata, kto idzie za Mną, będzie miał światło życia.”

(J 8, 12)

 

5.    N I E D Z I E L A   Z W Y K Ł A

 

 

1.Dziś obchodzimy Parafialny Dzień Chorego. Podczas Mszy św. o godz. 9.30 zostanie udzielony sakrament namaszczenia chorych. Wszystkie osoby przystępujące do niego powinny wcześniej skorzystać z sakramentu pokuty; osoby niedosłyszące będą mogły to uczynić w kaplicy bocznej. Kapłani będą spowiadać od godz. 9.00. Prosimy o przyniesienie z sobą karteczek z wypisanym imieniem, nazwiskiem oraz adresem. Prosimy także o ułatwienie osobom chorym i starszym dotarcia do kościoła.

2. Z kalendarza liturgicznego:
– w poniedziałek przypada wspomnienia św. Scholastyki;

– we wtorek wspomnienie NMP z Lourdes;

– w piątek święto Świętych Cyryla, mnicha, i Metodego, biskupa, patronów Europy.

3. Zachęcamy do udziału w adoracjach Najświętszego Sakramentu, które odbywają się codziennie i rozpoczynają pół godziny przed wieczorną Mszą św. Przywrócony został również codzienny różaniec w dni powszednie o godz. 17.00. W poniedziałki jest on odmawiany przy wystawionych relikwiach św. Mikołaja z wyczytywaniem indywidualnych próśb, natomiast w czwartki przy relikwiach bł. Hanny Chrzanowskiej.

4. Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z klas VIII odbędzie się w najbliższy piątek 14 lutego i rozpocznie Mszą św. o godz. 18.00.

5. Pielgrzymka dziękczynna za sprowadzenie relikwii św. Mikołaja, do Bari, miejsca, gdzie spoczywają doczesne szczątki naszego Patrona, odbędzie się w dniach 30 września- 4 października br. Szczegóły na afiszu w gablocie i w biuletynie parafialnym. Zapisy w kancelarii parafialnej.

6. W najbliższym czasie rozpocznie się organizowany przy naszej Parafii kurs dokształcający z języka angielskiego oraz podstawowy kurs języka chińskiego. Koszt dziesięciu zajęć 45- minutowych to odpowiednio 350 zł za język chiński oraz 300 zł za język angielski. Więcej informacji w zakrystii i w kancelarii parafialnej.

7. Składamy serdeczne podziękowania za ofiary na naszą świątynię oraz na potrzeby duchowe i materialne całej wspólnoty parafialnej.

8. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odszedł:
+ Kazimierz TOMASIK

Polećmy go miłosierdziu Bożemu we wspólnej modlitwie – Wieczne odpoczywanie…

Życzymy błogosławionej niedzieli

oraz opieki świętych patronów dla solenizantów nadchodzącego tygodnia