Ogłoszenia 23.02.2020 r.

„Kto zachowuje naukę Chrystusa, w tym naprawdę miłość Boża jest doskonała.”

(1 J 2, 5)

7.    N I E D Z I E L A   Z W Y K Ł A

1. Dziś rozpoczynamy w Kościele Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu i wyzwolenie z innych nałogów. W ramach 40-godzinnego nabożeństwa przed Wielkim Postem zachęcamy do indywidualnej adoracji Najświętszego Sakramentu w trzech kolejnych dniach poprzedzających Środę Popielcową, a więc dziś od godz. 16.00 do 19.00, a w poniedziałek i we wtorek od 15.00 do 18.00. Celem tego nabożeństwa jest przebłaganie Jezusa ukrytego pod postacią chleba za zaniedbania i zniewagi, jakich w tej tajemnicy doznaje, za znieważanie Go ciężkimi grzechami.

2. Z kalendarza liturgicznego:

– W środę rozpoczyna się Wielki Post. Msze św. połączone z obrzędem posypania głów popiołem sprawowane będą w naszym kościele o godz. 6.30, 7.15, 18.00 i 19.00. Tego dnia obowiązuje post ścisły. Można spożyć tylko jeden posiłek do syta i należy powstrzymać się od pokarmów mięsnych. W środę popielcową rozpoczynają się kwartalne dni modlitw o ducha pokuty, o dobre odprawienie rekolekcji, o pojednanie z Bogiem i bliźnimi. Msza św. o godz. 18.00 zostanie odprawiona w intencji ks. Mirosława Smyraka z okazji imienin- Solenizantowi już dziś składamy najlepsze życzenia.

– W piątek 28 lutego o godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza św. za wstawiennictwem i przy relikwiach bł. Hanny Chrzanowskiej – intencje można składać w zakrystii.

– W przyszłą niedzielę z racji I niedzieli miesiąca zmianka tajemnic różańcowych po Mszy św. o godz. 8.00; Msza św. w intencji małżeństw o godz. 15.00; adoracja Najświętszego Sakramentu prowadzona przez wspólnoty parafialne po Mszy św. o godz. 19.00.

3. Zachęcamy do udziału w tradycyjnych nabożeństwach wielkopostnych:

– w Drodze Krzyżowej odprawianej w piątki o godz. 17.00 (dla dzieci) i po Mszy św. wieczornej około godz. 18.30 (dla dorosłych i młodzieży), a ponadto w niedzielę po Mszy św. o godz. 15.00.

–  w Gorzkich Żalach w niedzielę o godz. 18.15.

4. Arcybiskup Marek Jędraszewski, Metropolita Krakowski, wyznaczył na okres Wielkiego Postu 40 kościołów stacyjnych w naszej archidiecezji. Jednym z nich jest kościół Sióstr Karmelitanek Bosych przy ul. Kopernika 44. Siostry serdecznie zapraszają wszystkich chętnych do wspólnej modlitwy w czasie uroczystej Eucharystii, sprawowanej w piątek 28 lutego o godz. 19.30 przez ks. bpa Jana Zająca.

5. Wspólnota Rodzin Karmelitańskich zaprasza do udziału w warsztatach komunikacji dla małżonków. Odbędą się one w najbliższy czwartek w godzinach wieczornych. Szczegóły na plakacie w gablocie.

6. Fundacja Zawsze warto zaprasza na koncert, który odbędzie się w naszym kościele w najbliższy piątek o godz. 19.30 .

7. Nasza Parafia organizuje pielgrzymkę dziękczynną do Bari, miejsca, gdzie spoczywają doczesne szczątki św. Mikołaja. Pielgrzymka odbędzie się w dniach 30 września- 4 października br. Szczegóły na afiszu w gablocie. Zapisy w kancelarii parafialnej.

8. Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 3 w Krakowie przy ul. Topolowej 22 przyjmuje zapisy do klasy I i Oddziału Przedszkolnego na rok szkolny 2020/2021 codziennie w godzinach od 7.00 do 14.30. Jednocześnie Dyrekcja Szkoły zaprasza na Dzień Otwarty 3 marca o godz. 17.

9. Dziękujemy za ofiary na naszą świątynię oraz na potrzeby duchowe i materialne całej wspólnoty parafialnej. Dziś przed kościołem odbywa się kwesta z przeznaczeniem na działalność kuchni dla ubogich prowadzonej od lat przez Panią Martę Sawicką. A w przyszłą niedzielę swoimi ofiarami składanymi na tacę będziemy wspierać Centrum Jana Pawła II.

10. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli:

+ Halina PESZT

+ Dawid FILIPOWSKI

+ Tadeusz KUC

Polećmy ich miłosierdziu Bożemu we wspólnej modlitwie – Wieczne odpoczywanie…

 

Życzymy błogosławionej niedzieli

oraz opieki świętych patronów dla solenizantów nadchodzącego tygodnia