Ogłoszenia 1.03.2020 r.

 „Nie samym chlebem żyje człowiek,

lecz każdym słowem, które pochodzi z ust Bożych.”

(Mt 4,4 b)

1. NIEDZIELA  WIELKIEGO  POSTU

 

1. Rozpoczął się okres Wielkiego Postu. Jeszcze dziś po Mszach Świętych istnieje możliwość posypania głów popiołem dla osób, które z różnych powodów nie mogły uczestniczyć w liturgii Środy Popielcowej. Chętnych prosimy o podchodzenie do ołtarza po błogosławieństwie.

 2. Zachęcamy do udziału w tradycyjnych nabożeństwach wielkopostnych:
–  w Gorzkich Żalach dziś o godz. 18.15;

– w Drodze Krzyżowej, którą odprawimy dziś po Mszy św. z godz. 15.00 a w najbliższy piątek około godz. 17.30 (dla dzieci) i po Mszy św. wieczornej około godz. 18.30 (dla dorosłych i młodzieży).

Przypominamy, że za pobożne odprawienie Drogi Krzyżowej jak również za udział w Gorzkich Żalach można dostąpić odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami.

Możliwość spowiedzi w naszym kościele w tygodniu od godz. 6.30 do 7.10 i podczas Mszy św. wieczornej, a w niedzielę podczas wszystkich Mszy św.

3. Z kalendarza liturgicznego:
– W środę przypada święto św. Kazimierza, patrona Archidiecezji Krakowskiej.

– W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i I sobota miesiąca. W czwartek o godz. 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwy za wstawiennictwem bł. Hanny. Z racji I czwartku miesiąca w sposób szczególny będziemy się modlić w intencji kapłanów oraz nowych powołań kapłańskich i zakonnych. W piątek dodatkowa Msza św. dla dzieci o godz. 17.00; możliwość spowiedzi rano – podczas Mszy św. i po południu od godz.16.30; w sobotę po Mszy św. o godz. 6.30 modlitwy w intencji matek oczekujących potomstwa oraz nienarodzonych dzieci, których życie jest zagrożone; nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi po Mszy św. o godz. 7.15. Odwiedziny chorych od godz. 8.30.

4. Spotkanie formacyjne zespołu charytatywnego odbędzie się w najbliższy czwartek po Mszy św. wieczornej na plebanii.

5. Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z klas VII odbędzie się w piątek 6 marca i rozpocznie Mszą św. o godz. 18.00.

6. Nasza Parafia organizuje pielgrzymkę dziękczynną do Bari, miejsca, gdzie spoczywają doczesne szczątki św. Mikołaja. Pielgrzymka odbędzie się w dniach 30 września- 4 października br. Spotkanie dla osób, które już się zapisały, a także wahających się odbędzie się w poniedziałek 9 marca o godz. 18.30 na plebanii.  Szczegóły w marcowym biuletynie Nasza Przyjaźń, na plakatach i ulotkach.

7. Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 3 w Krakowie przy ul. Topolowej 22 przyjmuje zapisy do klasy I i Oddziału Przedszkolnego na rok szkolny 2020/2021 codziennie w godzinach od 7.00 do 14.30. Jednocześnie Dyrekcja Szkoły zaprasza na Dzień Otwarty 3 marca o godz. 17.00.

8. Dziękujemy za ofiary na naszą świątynię oraz na potrzeby naszej wspólnoty parafialnej, szczególnie te składane na cele inwestycyjne. Serdecznie dziękujemy za wsparcie działalności kuchni dla ubogich Pani Marty Sawickiej. Wolontariusze zebrali 4327,13 zł. Przez cały okres Wielkiego Postu można składać ofiary do puszki „Jałmużna postna”. Zachęcamy też do włączenia się w zbiórkę żywności i środków czystości dla potrzebujących z naszej parafii. Specjalny kosz jest już wystawiony w kościele. W przyszłą niedzielę przypada dzień poświęcony misjonarzom – tzw. Niedziela Ad Gentes. Kościół w Polsce będzie wspomagał swoich misjonarzy przez modlitwę, post i organizację zbiórki pieniężnej do puszek.

9. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli:
+ Zenobia ROMAŃSKA

+ Władysław KASTNER

Polećmy ich miłosierdziu Bożemu we wspólnej modlitwie – Wieczne odpoczywanie…

Życzymy błogosławionej niedzieli oraz opieki świętych patronów

na każdy dzień Wielkiego Postu