Ogłoszenia 22.03.2020 r.

„Ja jestem światłością świata, kto idzie za Mną, będzie miał światło życia.”

(J 8, 12)

4. NIEDZIELA  WIELKIEGO  POSTU „Laetare”

1.Kochani Parafianie! Tegoroczny Wielki Post przemawia bardzo mocno. Kościoły opustoszały zgodnie z zaleceniem służb w trosce o Wasze zdrowie i bezpieczeństwo, ale Pan Bóg jest bliżej każdego z Was niż kiedykolwiek. Chce, abyśmy wszyscy zatrzymali się w biegu i podjęli pogłębioną refleksję nad własnym życiem, nad jego kruchością i przemijaniem. Troszcząc się o zdrowie ciał, nie zapominajmy o zdrowiu dusz. To dobry czas, żeby rzucić się w miłosierne ramiona Boga Ojca. Spowiadamy jak dotąd w dni powszednie rano od 6.30 do 7.30 i podczas Mszy św. wieczornej a w niedziele podczas wszystkich Mszy świętych. Możliwość adoracji Najświętszego Sakramentu pół godziny przed wieczorną Mszą św.
Zachęcamy Was, Kochani, do codziennej pogłębionej modlitwy w łączności z nami. Zostając w domach, korzystajcie z dóbr techniki. Możecie codziennie uczestniczyć w transmisjach Mszy św. Odmawiajcie Gorzkie Żale i Drogę krzyżową razem z Waszymi bliskimi. Łączcie się z nami kapłanami w codziennym różańcu o godz. 20.30, prosząc Boga o łaskę powstrzymania epidemii. Dziś Niedziela Laetare- radości. Niech Pan rozraduje nas wszystkich i przyjdzie nam z pomocą! Nie zapominajmy, że mamy bardzo mocnych Patronów; św. Mikołaja i bł. Hannę Chrzanowską. Niech nie gaśnie w nas nadzieja! To rok setnej rocznicy Cudu nad Wisłą – módlmy się o jeszcze jeden cud! To także rok setnej rocznicy urodzin św. Jana Pawła II i beatyfikacji Sł. B. Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Przyzywajmy ich pomocy!

Prosimy Was, nie zapominajcie o chorych i samotnych. Jeśli sami nie możecie im pomóc, zgłoście ich w Parafii (tel. 514 386 256).

Zobacz: Transmisje mszy świętych i Dróg Krzyżowych w telewizji, radiu i Internecie

2. W najbliższy poniedziałek, 23 marca nasz kościół będzie miejscem liturgii stacyjnej. Msza św. pod przewodnictwem Księdza Infułata Bronisława Fidelusa rozpocznie się o godz. 18.00.

3. W środę przypada uroczystość Zwiastowania Pańskiego. To także dzień Świętości Życia. Podejmijmy jak co roku dzieło duchowej adopcji dziecka poczętego. Możecie to zgłosić mailowo lub telefonicznie.

4. W sobotę 28 marca będziemy przyzywać wstawiennictwa bł. Hanny Chrzanowskiej, modląc się szczególnie w intencji chorych i tych, którzy niosą im pomoc.

5. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszły:
+ Janina KOTARSKA

+ Jadwiga ROZWADOWSKA

+ Marta NOWOSAD

Polećmy je miłosierdziu Bożemu we wspólnej modlitwie – Wieczne odpoczywanie…

 

 

Życzymy błogosławionej niedzieli oraz opieki świętych patronów

na kolejny tydzień Wielkiego Postu