Słowo do Parafian 22.03.2020

Kochani Parafianie!

Tegoroczny Wielki Post przemawia bardzo mocno. Kościoły opustoszały zgodnie z zaleceniem służb w trosce o Wasze zdrowie i bezpieczeństwo, ale Pan Bóg jest bliżej każdego z Was niż kiedykolwiek. Chce, abyśmy wszyscy zatrzymali się w biegu i podjęli pogłębioną refleksję nad własnym życiem, nad jego kruchością i przemijaniem. Troszcząc się o zdrowie ciał, nie zapominajmy o zdrowiu dusz. To dobry czas, żeby rzucić się w miłosierne ramiona Boga Ojca.

Spowiadamy  w dni powszednie rano od 6.30 do 7.30 i podczas Mszy św. wieczornej a w niedziele podczas wszystkich Mszy świętych. Możliwość  Adoracji w dni powszednie o godz. 17.30.

Zachęcamy Was, Kochani, do codziennej pogłębionej modlitwy w łączności z nami. Zostając w domach, korzystajcie z dóbr techniki. Możecie codziennie uczestniczyć w transmisjach Mszy św. Odmawiajcie Gorzkie Żale i Drogę krzyżową razem z Waszymi bliskimi. My kapłani  codziennie odmawiamy różaniec o godz. 20.30, prosząc Boga o łaskę powstrzymania epidemii- łączcie się z nami!

 Dziś Niedziela Laetare – radości. Niech Pan rozraduje nas wszystkich i przyjdzie nam z pomocą! Nie zapominajmy, że mamy bardzo mocnych Patronów; św. Mikołaja i bł. Hannę Chrzanowską. Niech nie gaśnie w nas nadzieja. To rok setnej rocznicy Cudu nad Wisłą – módlmy się o jeszcze jeden cud. To także rok setnej rocznicy urodzin św. Jana Pawła II i beatyfikacji Sł. B. Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Przyzywajmy ich pomocy!

Prosimy Was, nie zapominajcie o chorych i samotnych. Jeśli sami nie możecie im pomóc, zgłoście ich w Parafii- tel. 514 386 256

W modlitwie za Was i z Wami
duszpasterze Parafii św. Mikołaja