Ogłoszenia 5.04.2020 r.

„Dla nas Chrystus stał się posłuszny aż do śmierci, a była to śmierć na krzyżu. Dlatego Bóg wywyższył Go nad wszystko i dal Mu imię, które jest ponad wszelkie imię.”

(Flp 2, 8-9)

 

NIEDZIELA PALMOWA MĘKI PAŃSKIEJ

 

1. Ukochani! Przed nami Święte Triduum Paschalne, które przyjdzie nam przeżywać inaczej niż przywykliśmy. Ufamy, że równie owocnie, a może i głębiej niż zwykle. Trwajmy w łączności modlitewnej. Kościół jest otwarty przez cały dzień na indywidualną modlitwę. Msze święte odprawiamy według stałego porządku. Zgodnie z zaleceniami służb odpowiedzialnych za zdrowie i bezpieczeństwo nas wszystkich, może w nich uczestniczyć zaledwie 5 osób (te, które złożyły intencję mszalną). Niemniej zachęcamy Was wszystkich do pogłębionej modlitwy w gronie rodzinnym, do udziału w Mszach Świętych transmitowanych przez media, do wzbudzenia w sobie żalu doskonałego i do przyjmowania duchowej Komunii Świętej. Tych, którzy będą chcieli przystąpić do sakramentu pokuty, informujemy, że spowiadamy codziennie od 7.30 do 8.30 i od 17.00 do 18.00.

Dokładamy wszelkich starań, żebyście mogli, Ukochani, uczestniczyć w obchodach Triduum Paschalnego, transmitowanych z naszej świątyni, łącząc się z nami we wspólnej modlitwie. Stosowna informacja pojawi się w najbliższych dniach na stronie internetowej naszej Parafii.

2. Dziś I niedziela miesiąca. Wspólnota różańcowa nie może spotkać się na zmiance tajemnic różańcowych. Prosimy, aby każdy odmawiał kolejną tajemnicę, modląc się w intencji powstrzymania koronawirusa i wyzwolenia z nałogów.

3. Paczki świąteczne dla osób potrzebujących z naszej parafii będą wydawane w najbliższy poniedziałek w godzinach od 9.00 do 11.00 w punkcie Caritas w budynku wikarówki (wejście od strony ogrodu). Prosimy o zachowanie zasad bezpieczeństwa i ustawianie się w kolejce w odstępach co 2 m.

4. W tym tygodniu kancelaria parafialna będzie czynna tylko do środy.

5. Dziękujemy wszystkim, którzy w tym trudnym czasie troszczą się o potrzeby duchowe i materialne naszej wspólnoty parafialnej.

6. Zachęcamy do zapoznania się z biuletynem parafialnym, w którym zamieściliśmy informacje pomocne w owocnym przeżyciu Wielkiego Tygodnia.

7. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszły:
+ Maria ZARĘBA

+Genowefa BERK

Polećmy je miłosierdziu Bożemu we wspólnej modlitwie – Wieczne odpoczywanie…

Życzymy błogosławionej Niedzieli Palmowej oraz owocnego przeżywania

Wielkiego Tygodnia