Ogłoszenia 12.04.2020 r.

„Chrystus został ofiarowany jako nasza Pascha.

Odprawiajmy nasze święto w Panu.”

(1Kor 5,7b-8a)

NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO i PONIEDZIAŁEK W OKTAWIE WIELKIEJ NOCY

 

 

1. Ukochani! Chrystus Zmartwychwstał, Alleluja! Oto jesteśmy świadkami, jak kolejno spotyka się ze swoimi uczniami. Szuka ich w ich zamknięciu, by ich umocnić, zabrać lęk, rozradować. Chrystus wchodzi dziś do naszych domów, by przynieść prawdziwy pokój i niczym niezmąconą radość, wnieść światło i nadzieję. Uwierzmy i nabierzmy Ducha!

Cieszymy się, że wielu spośród Was łączyło się z nami za pośrednictwem strony internetowej Parafii,  by wspólnie przeżywać obchody Świętego Triduum Paschalnego. Ostatnie dni pokazały, że jesteśmy wspólnotą, jedną, wielką rodziną. Jako Proboszcz pragnę wszystkim za to gorąco podziękować. Dziękuję kapłanom – współpracownikom za ich dzielność i gotowość służenia w czasie pandemii. W tym trudnym czasie staraliśmy się nie zaniedbać tego, co ważne. Dziękuję osobom, które w tym uczestniczyły: Księdzu Mateuszowi i Panu Kościelnemu za przygotowanie i udekorowanie kwiatami Grobu Pańskiego; Panu Organiście za oprawę muzyczną; Pani Agnieszce za profesjonalne prowadzenie strony internetowej i czuwanie nad transmisjami; Parafianom za pomoc w gruntownym posprzątaniu kościoła, za podzielenie się żywnością z potrzebującymi – (obdarowaliśmy 25 rodzin). Dziękuję naszym dobrodziejom za ofiary przelewane na konto Parafii. Dziękuję za słowa życzliwości i wsparcia oraz za przekazane życzenia. Niech Bóg Wam wszystkim wynagrodzi! Ze swojej strony zapewniam o codziennej modlitwie za Was.

2.  Jutro drugi dzień Świąt Wielkanocnych. Msze święte zostaną odprawione według porządku niedzielnego.

3.  W piątek z racji uroczystego charakteru oktawy Zmartwychwstania nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

4. Zbliża się 2. rocznica beatyfikacji Hanny Chrzanowskiej. Wierzymy, że nasza Błogosławiona oręduje za nami. W ciągu ostatnich dwóch lat spłynęło wiele sygnałów o łaskach doświadczonych za jej wstawiennictwem. O jej relikwie starają się katolicy z pięciu kontynentów. Sięgnijmy po dar, który mamy na wyciągnięcie ręki. Módlmy się za wstawiennictwem naszej Błogosławionej o ustanie pandemii.

5. W przyszłą niedzielę Święto Miłosierdzia Bożego. Tego dnia rozpoczniemy w Kościele 76. Tydzień Miłosierdzia.

 

Wszystkim Parafianom, Gościom, modlącym się w naszym kościele

 i łączącym się za pośrednictwem strony internetowej

 życzymy Radosnych Świąt Wielkanocnych i wielu łask od Zmartwychwstałego Pana

 

%d bloggers like this: