Ogłoszenia 19.04.2020 r.

„Uwierzyłeś Tomaszu, bo Mnie ujrzałeś;

błogosławieni, którzy nie widzieli, a uwierzyli.”

(J 20,29)

 

2.     NIEDZIELA WIELKANOCNA

NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO

1. Ukochani Parafianie! Dziś obchodzimy Święto Miłosierdzia Bożego i rozpoczynamy 76. Tydzień Miłosierdzia – szczególny czas głoszenia, propagowania i świadczenia miłosierdzia chrześcijańskiego. Po wszystkich Mszach świętych będziemy modlić się słowami Koronki do Miłosierdzia Bożego, prosząc o łaskę zmiłowania nad światem i oddalenia pandemii koronawirusa. Wciąż obowiązują nas wszystkich obostrzenia co do ilości osób, mogących wziąć udział w liturgii. Zachęcamy więc Was gorąco do łączenia się z nami we wspólnej modlitwie podczas Mszy świętych, które będziemy transmitować o godz. 11.30, 13.00 i 15.00 za pośrednictwem naszej strony internetowej. Wszystkich pragnących przyjąć Komunię świętą sakramentalną zapraszamy dziś bezpośrednio po każdej Eucharystii, natomiast w tygodniu w godzinach, gdy dyżurujemy w kościele, służąc sakramentem pokuty. Spowiadamy rano od 7.30 do 8.30 i wieczorem od 17.00 do 18.00.

2. Z kalendarza liturgicznego:
–  w czwartek przypada uroczystość św. Wojciecha BM;

–  w sobotę święto św. Marka, ewangelisty – dzień imienin metropolity krakowskiego Księdza Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego.

3. Dziękujemy, że w tym trudnym czasie troszczycie się o naszą świątynię, składając ofiary na konto parafialne. Każda złotówka ma niebagatelną wartość. Przeznaczamy ją na bieżące utrzymanie kościoła, a także na pokrycie kosztów kolejnego etapu remontu. Pragniemy Was poinformować, że w ubiegłym tygodniu otrzymaliśmy informację o przyznaniu nam dofinansowania ze środków Narodowego Funduszu Rewaloryzacji Zabytków Krakowa w wysokości blisko 300 000 zł na kontynuację prac konserwatorskich i restauratorskich, które w tym roku będą prowadzone w zakrystii. Wymagany wkład własny to 10 % wartości zadania. Prace już się rozpoczęły, stąd zakrystia została czasowo przeniesiona do kaplicy Matki Boskiej Bolesnej.

 4. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli:
+ Janina KLICH

+ Maria OSKARBSKA

+ Wojciech KOSIŃSKI

Polećmy ich miłosierdziu Bożemu we wspólnej modlitwie – Wieczne odpoczywanie…

 

 

Życzymy błogosławionej niedzieli

oraz opieki świętych patronów dla solenizantów nadchodzącego tygodnia,

zapewniając Was o naszej modlitwie i prosząc o nią

%d bloggers like this: