Ogłoszenia 26.04.2020 r.

„Panie Jezu, daj nam zrozumieć Pisma niech pała nasze serce, gdy do nas mówisz.”

(Łk 24, 32)

3.     NIEDZIELA WIELKANOCNA

1. Ukochani! Od ubiegłego poniedziałku w liturgii w naszym kościele mogą uczestniczyć 32. osoby. Dodatkowo możliwość przystąpienia do Komunii św. sakramentalnej w niedzielę po każdej skończonej Eucharystii, a w tygodniu w godzinach, gdy dyżurujemy w kościele, służąc sakramentem pokuty. Spowiadamy rano od 7.30 do 8.30 i wieczorem od 17.00 do 18.00.

2. W najbliższy wtorek 28 kwietnia przypada 2. rocznica beatyfikacji Hanny Chrzanowskiej. To wielki dzień dla naszej wspólnoty parafialnej i wszystkich czcicieli Błogosławionej Pielęgniarki. Jej mądra i troskliwa opieka w dobie koronawirusa jest potrzebna każdemu, przede wszystkim osobom zarażonym i pracownikom służby zdrowia. Uroczysta Msza św. dziękczynno-błagalna pod przewodnictwem J.E. Ks. Bpa Jana Zająca odbędzie się w naszym kościele we wtorek o godz. 18.00. Eucharystię poprzedzi nabożeństwo Drogi Światła z Błogosławioną, które rozpocznie się o godz. 17.00. W związku z tym, że w kościele mogą znajdować się jedynie 32. osoby, wydarzenie będzie transmitowane na żywo za pośrednictwem naszej strony internetowej. Od najbliższego tygodnia przywracamy też czwartkowe modlitwy za wstawiennictwem bł. Hanny z zachowaniem zasad bezpieczeństwa.

3. Z kalendarza liturgicznego
-W środę przypada święto św. Katarzyny ze Sieny, dziewicy i doktora Kościoła, patronki Europy. To także dzień męczeństwa duchowieństwa polskiego w czasie II wojny światowej. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i I sobota m-ca: w czwartek podczas wieczornej adoracji będziemy modlić się w sposób szczególny w intencji powołań kapłańskich i zakonnych; w piątek dodatkowa Msza św. o godz. 17.00; w sobotę po Mszy św. o godz. 6.30 modlitwy w intencji matek oczekujących potomstwa oraz nienarodzonych dzieci, których życie jest zagrożone; nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi po Mszy św. o godz. 7.15; odwiedziny chorych, którzy o to poproszą, od godz. 9.00.

– W sobotę będziemy obchodzić Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski, przeniesioną na ten dzień z 4. Niedzieli Wielkanocnej. Odnowienie Ślubów Jasnogórskich podczas Mszy św. sprawowanych o godz. 6.30, 7.15 i 18.00.

4. W tym tygodniu rozpoczyna się maj, miesiąc poświęcony Maryi. Nabożeństwa majowe będą się odbywać w naszym kościele w tygodniu po Mszy św. wieczornej a w niedzielę o godz. 18.30.

5. W piątek 1 maja kancelaria parafialna będzie nieczynna.

6. Comiesięczne spotkanie wspólnoty Żywego Różańca nie może się jeszcze odbyć w pełnym składzie. Prosimy, aby każdy odmawiał kolejną tajemnicę, modląc się o ustanie pandemii koronawirusa, a także w intencji diakonów, aby byli ożywiającym znakiem dla całego Kościoła.

7. Dziękujemy wszystkim, którzy w tym trudnym czasie troszczą się o naszą świątynię, składając ofiary na konto parafialne. Naszych ofiarodawców polecamy Bogu w modlitwach.

8. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszły:
+ Genowefa NAKONECZNA

+ Berenika KULAWIK

Polećmy je miłosierdziu Bożemu we wspólnej modlitwie – Wieczne odpoczywanie…

Życzymy błogosławionej niedzieli

oraz opieki świętych patronów dla solenizantów nadchodzącego tygodnia,

zapewniając o naszej modlitwie i prosząc o nią