Ogłoszenia 3.05.2020 r.

„Ja jestem dobrym Pasterzem i znam owce moje, a moje Mnie znają.”

 

4. NIEDZIELA WIELKANOCNA

1. Ukochani! Od poniedziałku 20 kwietnia w liturgii w naszym kościele mogą uczestniczyć 32. osoby. Dodatkowo możliwość przystąpienia do Komunii św. sakramentalnej w niedzielę po każdej skończonej Eucharystii, a w tygodniu w godzinach, gdy dyżurujemy w kościele, służąc sakramentem pokuty. Spowiadamy  w tygodniu rano od 7.30 do 8.30 i wieczorem od 17.00 do 18.00, a w niedziele od 17.00 do 18.00.

2.  Dziś I niedziela miesiąca. Dziś także obchodzimy Światowy Dzień Modlitw o Powołania i rozpoczynamy kwartalne dni modlitw w tej intencji.

3.  Z kalendarza liturgicznego:

– w poniedziałek przypada wspomnienie św. Floriana, męczennika, patrona naszego miasta;

– we wtorek wspomnienie św. Stanisława Kazimierczyka, prezbitera;

–  w środę święto Świętych Apostołów Filipa i Jakuba;

–  w piątek uroczystość św. Stanisława BM, głównego patrona Polski i archidiecezji krakowskiej; z racji uroczystości w piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

4. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach majowych, które odbywają się w tygodniu po Mszy św. wieczornej około godziny 18.30 a w niedziele o godzinie 18.30.

5. Dziękujemy wszystkim, którzy w tym trudnym czasie troszczą się o naszą świątynię, składając ofiary na konto parafialne. Naszych ofiarodawców polecamy Bogu w modlitwach.

 

Życzymy błogosławionej niedzieli

oraz opieki świętych patronów dla solenizantów nadchodzącego tygodnia,

zapewniając o naszej modlitwie i prosząc o nią