Ogłoszenia 10.05.2020 r.

„Ja jestem drogą i prawdą, i życiem, nikt nie przychodzi do Ojca inaczej, jak tylko przeze Mnie.”

 

5. NIEDZIELA WIELKANOCNA

 

1. Ukochani! Od poniedziałku 20 kwietnia w liturgii w naszym kościele mogą uczestniczyć 32. osoby. W dwie ubiegłe niedziele w Mszach św. brało udział raptem kilkanaście osób. Gdyby się okazało, że będzie nas zbyt dużo, można pozostać na zewnątrz (plac przykościelny jest nagłośniony) i przystąpić do Komunii św. sakramentalnej. Przypominamy, że dyżurujemy w kościele, czekając na Was z posługą sakramentalną. Spowiadamy w tygodniu rano od 7.30 do 8.30 i wieczorem od 17.00 do 18.00, a w niedziele od 17.00 do 18.00.

2. Dziś o godz. 10.30 w katedrze na Wawelu odbędzie się uroczysta Msza św. ku czci św. Stanisława pod przewodnictwem abp. Wacława Depo, metropolity częstochowskiego. Eucharystia będzie transmitowana prze Program Pierwszy Telewizji Polskiej.

3. Z kalendarza liturgicznego:

–  W środę przypada wspomnienie NMP z Fatimy; serdecznie zapraszamy na pierwsze w tym roku nabożeństwo fatimskie. Rozpocznie się ono Mszą św. o godz. 18.00.

–  W czwartek przypada święto św. Macieja, Apostoła; o godz. 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwy za wstawiennictwem bł. Hanny Chrzanowskiej.

–  W sobotę przypada święto św. Andrzeja Boboli, prezbitera i męczennika, głównego patrona Polski.

4.  Zachęcamy do udziału w nabożeństwach majowych, które odbywają się w tygodniu po Mszy św. wieczornej a w niedziele o godzinie 18.30.

5.  Zapraszamy na adoracje Najświętszego Sakramentu, które odbywają się codziennie i rozpoczynają pół godziny przed wieczorną Mszą św.

6. Zbliża się 100. rocznica urodzin św. Jana Pawła II. Z tej okazji Miejski Dzienny Dom Pomocy Społecznej z ul. Ks. Gurgacza przygotował wystawę uliczną prac plastycznych, wyeksponowanych na ogrodzeniu naszego kościoła. Uczestnicy domu pragną w ten sposób uczcić pamięć naszego Wielkiego Rodaka i wyrazić mu wdzięczność. Swoją wystawą chcą przypomnieć przechodniom, że to Kraków szczególnie dużo zawdzięcza św. Janowi Pawłowi II.

7. Dziękujemy za ofiary na naszą świątynię oraz na potrzeby duchowe i materialne całej wspólnoty parafialnej, także te przekazywane na konto bankowe parafii.

8. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli:

+ Stefania SIKORA

+ Witold BOŃCZA-TOMASZEWSKI

+ Andrzej ZIĘBA

Polećmy ich miłosierdziu Bożemu we wspólnej modlitwie – Wieczne odpoczywanie…

 

 

Życzymy błogosławionej niedzieli

oraz opieki świętych patronów dla solenizantów nadchodzącego tygodnia,

zapewniając o modlitwie i prosząc o nią