Ogłoszenia 17.05.2020 r.

„Jeśli Mnie kto miłuje, będzie zachowywał moją naukę,

a Ojciec mój umiłuje go i do niego przyjdziemy.”

 

 

6. NIEDZIELA WIELKANOCNA

 

1. Od dzisiaj w naszym kościele może modlić się jednocześnie 48 osób z zachowaniem wymogów bezpieczeństwa. Zachęcamy do uczestnictwa w liturgii eucharystycznej. Gdyby się okazało, że będzie nas zbyt dużo, można pozostać na zewnątrz (plac przykościelny jest nagłośniony) i przystąpić do Komunii św. sakramentalnej. Przypominamy, że okres spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej kończy się w naszej archidiecezji 7 czerwca. Spowiadamy w tygodniu rano od 7.30 do 8.30 i wieczorem od 17.00 do 18.00, a w niedziele od 17.00 do 18.00.

2. Jutro będziemy obchodzić 100. rocznicę urodzin św. Jana Pawła II, dziękując Bogu za dar jego życia i powołania, za dobro, które stało się udziałem naszej Ojczyzny i świata. Z tej okazji Miejski Dzienny Dom Pomocy Społecznej, mieszczący się przy ul. ks. Gurgacza, przygotował wystawę uliczną prac plastycznych, wyeksponowanych na ogrodzeniu naszego kościoła.

Zachęcamy do ponownego zanurzenia się w nauczanie papieskie. Służą temu m.in. czwartkowe adoracje Najświętszego Sakramentu, podczas których od stycznia w ślad za bł. Hanną i jej wielkim przyjacielem, św. Janem Pawłem II, wchodzimy w świat psalmów, korzystając z papieskich katechez.

3.  W poniedziałek, wtorek i środę przypadają dni modlitw o urodzaje i za kraje głodujące. Zachęcamy do udziału w Mszach św., podczas których będziemy prosić szczególnie o zachowanie nas od klęski epidemii, kryzysu ekonomicznego i suszy.

4.  Nabożeństwa majowe odbywają się w naszym kościele w tygodniu po Mszy św. wieczornej a w niedziele o godzinie 18.30.

5.  Dziękujemy za ofiary na naszą świątynię oraz na potrzeby duchowe i materialne całej wspólnoty parafialnej, szczególnie te złożone w ubiegłą niedzielę na cele inwestycyjne.

6.  Polecamy prasę katolicką, która jest do nabycia w zakrystii a w tygodniu w kancelarii parafialnej.

7.  W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli:

+Maria JAWAŃSKA

+ Piotr, Paweł ŻYLSKI

+Jan MIKRUT

Polećmy ich miłosierdziu Bożemu we wspólnej modlitwie – Wieczne odpoczywanie…

 

Życzymy błogosławionej niedzieli

oraz opieki świętych patronów dla solenizantów nadchodzącego tygodnia