Ogłoszenia 7.06.2020 r.

    „Chwała Ojcu i Synowi, i Duchowi Świętemu,

Bogu, który jest i który był, i który przychodzi.”

(Ap 1,8)

 

UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY

 

1. W Archidiecezji Krakowskiej kończy się dzisiaj okres spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej.

2. Z kalendarza liturgicznego:

–  W poniedziałek przypada wspomnienie św. Jadwigi Królowej.

–  W czwartek uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Serdecznie zapraszamy na tradycyjną procesję Bożego Ciała, którą rozpoczniemy Mszą św. o godz. 15.00, sprawowaną w kościele parafialnym św. Mikołaja. Bezpośrednio po niej wyruszymy do kościoła Niepokalanego Poczęcia NMP XX. Misjonarzy, następnie do kościoła SS. Karmelitanek Bosych i do Bazyliki NSPJ, by powrócić do kościoła parafialnego. Prosimy o asystę dzieci do sypania kwiatów, pań noszących feretrony, panów do baldachimu. Przypominamy, że za pobożne uczestnictwo w procesji eucharystycznej można uzyskać odpust zupełny. Składka tego dnia zostanie przeznaczona na budownictwo sakralne. Z uwagi na panujący reżim sanitarny prosimy, aby wszyscy uczestnicy procesji założyli maseczki.

W czwartek z uwagi na procesję nie będzie cotygodniowej adoracji przy relikwiach bł. Hanny.

-W piątek przypada wspomnienie bł. Piotra Dańkowskiego, prezbitera i męczennika oraz towarzyszy.

– W sobotę, we wspomnienie św. Antoniego z Padwy zapraszamy na kolejne w tym roku nabożeństwo fatimskie. Rozpocznie się ono Mszą św. o godz. 18.00 zamówioną przez wspólnotę Żywego Różańca w intencji śp. ks. Prałata Antoniego Sołtysika. Po Mszy św. przejdziemy w procesji różańcowej wokół kościoła, niosąc po raz pierwszy figurkę MB Fatimskiej. Feretron z drzewa lipowego wykonał parafianin, Pan Stanisław Kruk, któremu dziękujemy za włożone serce i trud.

3. Trwają nabożeństwa czerwcowe. Odprawiamy je w ramach codziennej adoracji Najświętszego Sakramentu w tygodniu o godz. 17.45 a w niedzielę o godz. 18.30. W oktawie Bożego Ciała będą one miały szczególnie uroczysty charakter, gdyż będą połączone z procesją eucharystyczną.

4. Spotkanie zespołu charytatywnego odbędzie się w najbliższą środę o godz. 18.30 na plebanii. Do udziału w nim zapraszamy wszystkich, którzy chcieliby włączyć się w konkretną pomoc potrzebującym. Mile widziane osoby z prawem jazdy, które mogłyby poświęcić jedną godzinę w tygodniu na dowóz żywności.

5. Dziękujemy za ofiary na potrzeby duchowe i materialne całej wspólnoty parafialnej, szczególnie te składane z myślą o renowacji naszego kościoła. Pragniemy poinformować, że w ostatnich dniach otrzymaliśmy kolejną dotację ze środków NFRZK w wysokości blisko 120 tys. zł. na prowadzone w zakrystii i w kruchcie południowej prace restauratorskie. Szczegóły w czerwcowym biuletynie Nasza Przyjaźń. A przyszła niedziela będzie niedzielą inwestycyjną. Staramy się zebrać konieczny wkład własny, który w tym roku wynosi 44 tys. zł.

Życzymy błogosławionej niedzieli

oraz opieki świętych patronów w nadchodzącym tygodniu